וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צעדת האלפים: הנוער הדתי מחזק את הרבנות הראשית

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 26.1.2022 / 14:11

כדי להביע תמיכה בעד שמירת מעמדה של הרבנות הראשית לישראל, למעלה מ-2,000 בני נוער מהמגזר הדתי לאומי צפויים להשתתף בצעדת ענק בראשון הקרוב. הפרטים בפנים

ילדים יהודים. ShutterStock
הצעדה תצא לדרך ביום ראשון הקרוב/ShutterStock

למעלה מ-2,000 בני נוער מהמגזר הדתי לאומי צפויים להשתתף בצעדת ענק שתתקיים ביום ראשון הקרוב, במטרה להשמיע קול בעד שמירת מעמדה של הרבנות הראשית לישראל, אותה ייסד מרן הרב קוק זצ"ל.

הצעדה שתחל בשעה 11:00, תצא מבית הרבנות הראשית בירושלים, שם יישאו דברים הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו. משם תמשיך הצעדה לכיוון משרד ראש הממשלה ומשכן הכנסת, במטרה להשמיע קול מחאה בעת ישיבת הממשלה השבועית. בפני בני הנוער הדתי לאומי, יישאו דברים, רבה של העיר צפת - הרב שמואל אליהו והרב דוד ג'יאמי.

על הקריאה לבני הנוער, לבוא והשתתף בצעדה, חתמו הרבנים, הרב דב ליאור - רב העיר קרית ארבע- חברון, הרב צבי ישראל טאו - נשיא ישיבת הר המור, הרב יעקב אריאל - הרב הראשי לרמת גן לשעבר, הרב שמואל אליהו - רבה של צפת והרב יהושע שפירא - ראש ישיבת רמת גן.

בכרוז שפורסם לקראת צעדת האלפים, נכתב: "אנו הנוער הדתי-לאומי, תלמידי תלמידיו של הרב קוק זצ"ל, נולדנו כאן בארץ ישראל בדור הגאולה. מתפללים ומייחלים לגאולה שלמה בבניין בית המקדש ולהתממשות חזון הנביאים במהרה בימינו. אנו קוראים לכם חברי הכנסת והממשלה לחזק את אופייה היהודי של מדינת ישראל ולהעצים את מקומה של הרבנות הראשית שהיא היסוד והמהות של מדינתנו הקדושה, אנו קוראים לכם להיות עם הפועלים להעמקת היהדות ולא חס וחלילה להיות שותפים עם אלו שמעוניינים לפגוע ולעמעם את אופייה היהודי של המדינה".

אורן הניג, מנכ"ל מרכז ליב"ה אמר כי "קיומה של צעדת האלפים - היא עדות חיה לכך שהציבור הדתי לאומי מאוחד ומגובש נגד הרפורמות האנטי דתיות של השר כהנא. ביום ראשון, אלפי תלמידי הישיבות הקדושות והתיכוניות - ישמיעו קול זעקה נגד הניסיונות להרוס את הצביון היהודי של מדינת ישראל. זה הזמן לאחדות בעם ולא לפילוג. הגיע הזמן שכהנא יפסיק לשקר ולספר שיש לו גיבוי רבני וציבורי", אמר.

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully