וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"לכל ניגון יש סיפור": החדש של איתן כ"ץ

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 3.2.2022 / 16:38

הזמר היהודי השיק את אלבומו ה-11 - "תרומה", המרכז שירים מקוריים שכתב בשנתיים האחרונות: "הוא מרגש מתחילתו ועד סופו". האזינו

הזמר היהודי איתן כ"ץ משיק אלבום חדש בשם "תרומה", בסגנונו המיוחד, העדין, היהודי והמרגש מאוד.

תרומה, הוא האלבום ה-11 של איתן. "האלבום הזה מרגש מתחילתו ועד סופו", הוא משתף, "אני גאה להציג בו את כל מה שאני עושה במוזיקה שלי, אני רוצה שאנשים יבינו פנימיות וירגישו תוכן".

באלבום 11 שירים מקוריים שכתב בשנתיים האחרונות, לכל ניגון יש סיפור מאחוריו. "כשביקרתי מישהו חולה הלחנתי את השיר כי קל מלך, בזמן שישבתי עם בחורי ישיבה בקומזיץ הולחן ניגון גאולה".

"וייקחו לי תרומה מאת כל איש - אלו מילים של שיר ייחודי, זה לא שיר ששרים אותו בקומזיץ סתם ככה, זה שיר שאם יאזינו לו וינסו להבין את התוכן והמהות שלו. ההשראה לניגון נבעה מהתרגשות כשהבנתי את משמעות הפסוק: כשהקב"ה רוצה לתת לנו משהו, הוא רוצה שנהיה חלק, שנהיה שותפים בהקמת המשכן! נלהבתי מההבנה שהקב"ה רוצה שנהיה איתו יחד, ואני רוצה לשדר את ההרגשה הזאת".

כ"ץ כותב את שיריו בהתאם לניגונים, "אני לא מוסיף סתם מילים, רק כי חסר מילים בטקסט, המילים צריכות להיות עם תוכן ורגש שמתאים לניגון".

גם העיבוד חייב להיות יהודי וטהור, הוא כידוע מאמין בכח הנגינה האותנטית ומקפיד לשמור על העיקרון הקדוש של "מקסימום מוזיקה יהודית נשמתית". בשיר הנושא תרומה, העיבוד שונה מאד מהשירים האחרים באלבום, כלי המיתר מושכים את העונג גם הרבה זמן אחרי שהשיר סיים להתנגן.

כ"ץ מארח באלבום החדש את חבריו ג'ואי ניוקומב ולוי פאלקוויטש.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully