וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"שואה רוחנית": הרבנות הראשית נגד אישור חוק הגיור

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 21.2.2022 / 10:17

הרבנים הראשיים לישראל הגר"ד לאו והראש"ל הגר"י יוסף פנו במכתב לחברי הוועדה ולכלל חברי הכנסת בעקבות אישור חוק הגיור בוועדת השרים לענייני חקיקה: "רבני ודייני ישראל הודיעו קבל עם ועדה שהם לא יכירו בגיורים שייעשו שלא באישור הרבנים הראשיים לישראל"

חרדים. ShutterStock
חרדים/ShutterStock

בעקבות אישור חוק הגיור בוועדת השרים לענייני חקיקה פנו אתמול (ראשון) הרבנים הראשיים לישראל הגר"ד לאו והראש"ל הגר"י יוסף במכתב לחברי הוועדה ולכלל חברי הכנסת, במכתבם פותחים הרבנים וכותבים כי "שמענו שממשלת ישראל עומדת לדון בהצעת החוק שעניינה הצעת החלטה להקמת מותבי גיור מקומיים. איננו מקילים ראש בעובדה שמטרת החוק להקל על הליכי הגיור, אולם כפי שכבר נאמר "כוונתכם רצויה אבל מעשיכם אינם רצויים". החוק שעליו ידונו היום נעשה שלא בתאום עם גורמים ברבנות הראשית לישראל ובניגוד לעמדתה".

עוד מוסיפים הרבנים במכתבם, "החוק הזה הינו בגדר של "הונאת הגר", כיון שמי שיעבור את ההליך הזה לא ייחשב כגר צדק ע"י רוב מנין ורוב בנין של רבני ודייני ישראל".

בהמשך מציינים הרבנים כי "באסיפה הגדולה שנכחו בה כאלף רבנים ודיינים, הודיעו רבני ודייני ישראל קבל עם ועדה שהם לא יכירו בגיורים שייעשו שלא באישור הרבנים הראשיים לישראל".

"הממשלה דנה בחוק שיש לו השפעה על אזרחים רבים ועל החברה הישראלית בכללותה. קבלת החלטה בנושא רגיש וחשוב זה מתוך התעלמות מעמדתם של הרבנים הראשיים ושל דייני ישראל וכן של כל גדולי התורה, היא קרע בעם ויביא בהכרח להקמת קהילות נפרדות בישראל. אליהם הצטרפו גם רוב רובם של רבני התפוצות שהביעו דעתם כנגד המתווה המוצע. ההחלטה העקרונית ליתן סמכות לגיור לכל רב עיר החפץ בכך, ללא תקנון מסודר על פי הוראות הרבנות הראשית, וכן ליתן לרבני העיר תוקף של ראש עדה לצורך אישור רישום שינוי הדת, זו פרצה גדולה ומהווה סכנה לאחדותו של עם ישראל".

את המכתב מסיימים הרבנים הראשיים בהבהרת חובת המחאה מול החוק הבעייתי: "מוטלת עלינו החובה להתריע כנגד צעד זה כיון שאנו מודעים לכך שעל כתפנו מוטלת שליחותם של גדולי הדורות מייסדי הרבנות הראשית לישראל וכל הרבנים הראשיים לדורותיהם, וחובתנו לשמור על גחלת התורה שלא תכבה ולקיים את מעוז חוקת התורה בארץ ישראל.

"הניסיונות שלנו למנוע את ההליך המסוכן הזה עלו עד כה בתוהו, יוזמי החוק התעלמו באופן מוחלט מעמדת הרבנות הראשית למרות שהיא הוצגה בפניהם והם שינו רק כמה שינויים קוסמטיים, לא מהותיים".

"אנו קוראים לכם לעצור את ההליך ולהקים גוף משותף שיציע הצעת חוק שיענה על המצוקות מתוך שמירה על אחדות העם ולא לגרום להפרדה ולקרע בעם שאחריתו מי ישורנו".

אורן הניג, מנכ"ל מרכז ליב"ה הגיב ואמר כי "השינויים הקוסמטיים שנעשו בחוק הגיור, לא משנים את העובדה שהסיבה היחידה שהשר כהנא מעוניין לאפשר לרבני ערים לגייר היא כדי שהרב דוד סתיו ובית דין 'גיור כהלכה' שנתמכים על ידי עמותות שתומכות ברפורמים יוכלו לגייר בסיטונאות. חייבים לעצור את הטירוף הזה שיביא להתבוללות ושואה רוחנית על עם ישראל".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully