וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הראב"ד על פטירת שר התורה: "גרוע מחורבן בית המקדש"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 20.3.2022 / 14:12

הבשורה הקשה על הסתלקותו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי זצ"ל הגיעה לגר"מ שטרנבוך במהלך סעודת פורים במעונו: "נשארנו יתומים כצאן בלא רועה"

ראב"ד "העדה החרדית" הרב משה שטרנבוך. יח"צ,
ראב"ד "העדה החרדית" הרב משה שטרנבוך/יח"צ

במהלך סעודת פורים במעונו של ראב"ד "העדה החרדית" הגר"מ שטרנבוך בהשתתפות תלמידי ישיבתו, הגיעה הבשורה הקשה על הסתלקותו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי זצ"ל.

ראב"ד "העדה החרדית" נשא דברי מספד בבכיות ודמעות בעיצומה של סעודת הפורים לקול זעקות שבר מפיהם של תלמידיו, באומרו כי "נשארנו יתומים כצאן בלא רועה".

בתחילת דבריו אמר כי "פטירתו של ר' חיים היא יותר קשה לעם ישראל מחורבן בית המקדש ויותר מכל הקללות האמורות בתורה: "גם כל חלי וכל מכה אשר לא כתוב בספר התורה הזאת יעלם ה' עליך (דברים כ"ח ס"ט) ואמרו חז"ל זהו סילוקן של תלמידי חכמים. הפטירה של ר' חיים הרי זה גרוע מכל הקללות, והרי זה גרוע מחורבן בית המקדש וכמו שאמרו חז"ל "קשה סילוקן של צדיקים יותר משריפת בית אלוקינו", אוי, הקב"ה שלח לנו מכה כזאת שלא כתוב בספר התורה הזאת, לכו ונשובה אל ה' כי הוא טרף וירפאנו, ורק הקב"ה בלבד יכול לנחם אותנו".

עוד הוסיף על תחושת היתמות: "עכשיו אנחנו כצאן בלי רועה, נשארנו יתומים כל בית ישראל, ואין מי שיתפלל בעדינו. צדיק הוא ה' כי פיהו מרינו. הקב"ה נתן לנו מכה נוראה כזאת. השכינה נמצאת איתנו בפורים, ועכשיו השכינה הקדושה נסתלקה מכלל ישראל. בלע ה' ולא חמל ביום חרון אפו. אין לנו עכשיו מי שימליץ עלינו יושר, כמה גזירות הוא דחה אין אנחנו יכולים לדעת, וזהו סכנה גדולה כשאין לנו צדיק כזה שיגן עלינו".

"בית דין של מעלה מקבל עכשיו כח חדש, כל כך הרבה תורה הוא נתן לעם ישראל, יעזור ה' שדמעות העיניים על מיתת צדיקים יכפרו על כלל ישראל ובקרוב נזכה לביאת משיח צדקינו ויתקיים בנו "ובלע המוות לנצח ומחה ה' דמעה מעל כל פנים", הוסיף.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully