וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"ניסו לחנוק": המוזיקאי שניצח הוציא סינגל חדש

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 27.3.2022 / 15:21

סינגל שני ועוצמתי ליוצר מנחם שוקרון - "אני שלך", אותו כתב ב-15 דקות: "אצל מוזיקאים השירים הטובים ביותר נכתבו ברגעים מזוקקים של חיבור, שלא דרשו זמן רב"

היוצר מנחם שוקרון (33) אב לארבעה מנתניה, מציג סינגל שני ועוצמתי - "אני שלך" שיר שנכתב, מתברר, ב-15 דקות. "אומרים שאצל מוזיקאים, השירים הטובים ביותר נכתבו ברגעים מזוקקים של חיבור, שלא דרשו זמן רב", מתאר מנחם.

"אני שלך" - נכתב מתוך הזדהות שהשתקפה בחייו של מנחם, עם אנשים שחלומותיהם התנפצו, שחוו פגיעות והשתקות וחייהם וחיותם - נגזלו מהם. "הייתי ילד שקוף, אף אחד לא האמין בי, אבא שלי חזר בתשובה וחשיבות התורה הפכה אצלו לערך עליון. הוא ציפה לראות את בנו שוקד בלימוד בלבד, ולא אהב שהייתי מנגן על גיטרה למרות שראיתי בה חבר ואח, הוא אמר שאני צריך ללמוד תורה. בישיבה אמרו תמיד שגיטרה זה כלי של חאפלות וזה 'לא מתאים', בהמשך, איפשר המשגיח לנגן אצלו בבית פעם בשבוע, למשך חמש עשרה דקות. תמיד ניסו לחנוק אצלי את היצירתיות והפאן המוזיקלי, שרק הלך והתעצם ככל שהדמימו אותו...", הוא מספר.

מנחם מקווה ששירו החדש - יגרום לאנשים להאמין בעצמם. "שידע שהקב"ה בחר בו, ושהוא אחד ומיוחד בעולמו. על כל אדם לנצל את כישרונותיו ולהגשים עצמו, לדעת להרים לפעמים את הראש ולומר: 'אני שלך וחלומותיי שלך'. להשליך הכל על ה' ולדעת שגם אם חלום מתנפץ, או שאני מתנפץ, שהקב"ה יכול לחבר אותי". בחסידות מתואר ש"מה שחי - לא מת", ואכן, השורות בשיר מסכמות זאת בפשטות: "מה שחי בי עכשיו - עוד יחיה לנצח, מה שמת בי מזמן - לא היה חי מעולם".

שוקרון נמצא בישורת האחרונה לפני יציאה למסע הופעות בארץ ומחוצה לה, עם הרכב מוזיקלי בועט שגיבש ומופיע איתו על במות שונות. שירו הקודם שובי, שיצא בימים הנוראים, ריגש רבים וצבר אהדה רבה.

מילים ולחן: מנחם שוקרון| עיבוד והפקה מוזיקלית: נאור כרמי | קליפ: סטודיו Matishriki.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully