וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איש העסקים התרגש: "באתי להודות. אני מצדיע לכם"

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 11.4.2022 / 16:53

אהרן פרנקל הודה לאלפי מתנדבים מ-122 סניפי יד שרה בכל רחבי הארץ, בכנס שנערך כדי להוקיר את פעילות המתנדבים בכל ימות השנה. הנשיא יצחק הרצוג: "יד שרה - חלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי"

אהרן פרנקל במהלך כנס יד שרה. יח"צ,
אהרן פרנקל במהלך כנס יד שרה/יח"צ
כנס יד שרה. יח"צ,
כנס יד שרה/יח"צ

יותר מ-6,000 מתנדבים מ-122 סניפי יד שרה בכל רחבי הארץ - מקרית שמונה ועד אילת, התכנסו אמש על מנת להוקיר את פעילות המתנדבים בכל ימות השנה, ובפרט בתקופת מגיפת הקורונה.
בנוסף למתנדבים, הגיעו להוקיר, ראשי ערים, מנהלי קופות החולים, מנהלי המרכזים הרפואיים וראשי המשק והכלכלה בישראל, שתומכים ומסייעים לפעילות ההתנדבות לאורך כל ימות השנה.

מנחה הערב דביר בנדק, שמלווה בהתנדבות לאורך השנים את פעילות הארגון, העניק לקהל הצצה מרתקת לפעילות העניפה ולעשיית החסד של המתנדבים ב-30 המחלקות של הארגון, ואת המהפכה בעשיית החסד שמובילה יד שרה.

נשיא המדינה יצחק הרצוג, העלה על נס את עשיית מתנדבי יד שרה: "כבר כמעט יובל שנים שיד שרה היא חלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי. מה שהחל כמימוש חלום של ידידי היקר רב הפעלים הרב אורי לופוליאנסקי, האיש שיד שרה לא היתה קיימת בלעדיו, והפך אותה למפעל התנדבותי ענק, שמעניק מגוון שירותי סיוע למאות אלפי ישראלים מידי שנה במפעל חסד גדול". הנשיא הודה למתנדבים, על הסיוע בטיפול באמו אורה הרצוג ז"ל, בשנותיה האחרונות, לאחר שהגברת הרצוג בעצמה לקחה חלק בהתנדבות ארוכת שנים ביד שרה.

אלפי המתנדבים קיבלו בתשואות את הרב אורי לופוליאנסקי שהודה להם בהתרגשות רבה, על כך שמתייצבים להתנדבות באופן קבוע, בכל מזג אוויר ומצב רוח: "אתם משאירים בבית את הילדים והנכדים, את שעות הפנאי שלכם ובאים רק כדי לעזור לזולת, לתת מכל הלב וללא תמורה, לאנשים שאינכם מכירים בכלל, רק כי אתם יודעים שהאדם הזה, הוא הוא חלק מהעם שלנו , ויש לנו את הזכות להיות שם בשבילו." הרב לופוליאנסקי העלה על נס את המתנדבים שכבר במשך 45 שנים מגיעים מכל מגזרי האוכלוסיה ונותנים מענה לכל ישראלי בלי לשאול 'מי', 'למה', 'מדוע' ו'לאן'. "איפה יש עוד ארגון כזה, המסייע לכמיליון איש בשנה, אינו זוכה לשום תקצוב ממשלתי, ומתקיים אך ורק מנדיבות ליבם של אנשים טובים".

יו"ר המועצה הבינלאומית של יד שרה, איש העסקים אהרן פרנקל, השותף בכל פעילות הארגון, ומיוזמי מרכז פרנקל לרפואה דחופה, הודה למתנדבים על הזכות להיות שותף שלהם לעשיה, במיוחד סביב מגיפת הקורונה, דבר שאפשר לעשרות אלפי ישראלים להימנע מאשפוז מיותר ומסוכן: "באתי להודות מעומק הלב לכם המתנדבים ואני מצדיע לכולכם. המשיכו ותתחזקו בעניין, ותהיו תמיד בצד של הנותנים, ותהיו תמיד ליד אלו שזקוקים לכם, ותהיו מוכנים לסייע בכל דבר ועניין".

כנציגי המתנדבים, עלו אל הבמה בזה אחר זה 12 מתנדבים מכל הארץ, והדליקו 12 אבוקות של אור, שמייצגות את מערכי השירות והנתינה השונים של יד שרה.

בפני המתנדבים הופיעו בהתנדבות שורה של אמנים, שכמו המתנדבים מייצגים את חלקיה השונים והמאוחדים של החברה: אברהם פריד, אמיר דדון, הפילהרמונית הישראלית עם יוסי אזולאי ומקהלת הילדים 'פרחי ירושלים'.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully