וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

120 שנים לרבי: כינוסים, יוזמות ומבצעים חובקי עולם

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 12.4.2022 / 10:57

בחסידות חב"ד הפיקו ויוזמות שונות ומגוונות במלאות 120 שנים להולדתו של ''הרבי מלובביץ'''. מדובר במבצע המתפרס על פני 100 מדינות שונות ברחבי העולם

זה האיש שהשפיע על החיים של כולנו. קרדיט: לוי יצחק פריידין,
הרבי מלובביץ'/קרדיט: לוי יצחק פריידין

במלאות 120 שנים להולדתו של ''הרבי מלובביץ''', הרב מנחם מענדל שניאורסון - המנהיג היהודי הבולט בדורנו - שיחול היום (שלישי) בתאריך העברי י"א בניסן, בחסידות חב"ד הפיקו כנסים רבים ויוזמות שונות ומגוונות.

לאחר שבשבוע שעבר התקיימו בישראל שני כנסי ענק בהשתתפות עשרות אלפים, בתנועת חב"ד העולמית יוצאים במבצע חובק עולם שבמסגרתו 120 אלף יהודים ברחבי הגלובוס יקבלו על עצמם מעשה טוב אחד כמתנה ליום הולדתו של הרבי.

מדובר במבצע המתפרס על פני 100 מדינות שונות ברחבי העולם, באמצעות שלוחי חב"ד הפועלים בהן, בשפות עברית, אנגלית, ספרדית, רוסית, צרפתית ופורטוגזית.

גורמים בחב"ד אומרים כי מדובר בפרויקט ייחודי וראשון מסוגו, העושה שימוש ברעיון של אתרי צדקה המשמשים כפלטפורמה למימון המונים לארגונים ועמותות שונות. "זו הפעם הראשונה שנעשה שימוש בפלטפורמה הזו שלא למטרת גיוס כספים אלא למטרת גיוס מעשים טובים". מי שירצה לבחור מצווה יוכל לבחור בין 6 מצוות עיקריות שנבחרו בקפידה: עזרה לזולת, לימוד תורה, נתינת צדקה, קריאת 'שמע ישראל', הדלקת נרות או הנחת תפילין, אך ניתן לבחור גם בכל מצווה אחרת.

הרב משה קוטלרסקי סגן יו"ר 'המרכז לענייני חינוך', הגוף שהקים הרבי מלובביץ' שאחראי על מפעל השליחות של חב"ד אומר: "מדובר במצוות קלות שנחשבות לעיקריות ובסיסיות ולכן בחרנו בהן. הרעיון העומד מאחורי המיזם מתבסס על פסק הרמב"ם: 'צריך כל אדם שיראה עצמו כל השנה כולה כאילו חציו זכאי וחציו חייב. וכן כל העולם חציו זכאי וחציו חייב ...עשה מצוה אחת הרי הכריע את עצמו ואת כל העולם כולו לכף זכות, וגרם לו ולהם תשועה והצלה'. הרבי תמיד הדגיש את הנקודה כל יהודי הוא שליח של אלוקים להביא את התורה והטוב למישהו אחר, למרות שנראה שמדובר במעשה קטן, הוא מצטרף למעשים טובים רבים. אם כל אחד מאיתנו ייבחר במשהו אחד, נוכל להכריע את כף המאזניים ולהביא לעולם את הגאולה. בעידן הנוכחי, כשהפיגועים בישראל הופכים לדבר שבשגרה ועשרות מיליוני בני אדם נמצאים בסכנה באוקראינה, עלינו לעשות משהו כדי לשנות את המצב".

בחב"ד פנו לשורת ידוענים שאמורים לכתוב היום על המיזם ועל המצווה שלקחו, ולדבריהם "מדובר בגברים ונשים מכל קצות הקשת, ימין ושמאל, דתיים ושאינם. הצד השווה שבהם הוא רצונם לתת מתנה לרבי ולעם ישראל כולו ולפעול להבאת הגאולה במהרה".

לקבלת מעשה טוב כנסו>>

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully