וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי שחולל: כך שופץ קבר יוסף הצדיק

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 14.4.2022 / 7:34

לראשונה מאז ננטש בהוראתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, קבר יוסף עבר שיפוץ במבצע חסר תקדים, אחרי שבתחילת השבוע עשרות פורעים ערבים תושבי שכם השחיתו קשות את המתחם ושרפו אותו

קבר יוסף. יח"צ,
קבר יוסף/יח"צ

שיפוצים עם שחר: במבצע חסר תקדים, צוות בינוי של מועצה אזורית שומרון נכנס בחשאי לפנות בוקר למתחם קבר יוסף בשכם ומשפץ את אתר הקבר. שיפוץ קבר יוסף לאור יום נעשה היום לראשונה מאז ננטש בהוראתו של ראש הממשלה דאז אהוד ברק. השיפוץ הנרחב מתבצע לאחר שבתחילת השבוע עשרות פורעים ערבים תושבי שכם השחיתו קשות את המתחם ושרפו אותו.

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן מוביל את מבצע השיפוץ במקום יחד עם צוות המועצה האזורית שומרון, מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שליד המועצה האזורית שומרון בניהולו של נתנאל שניר, וחברת הבנייה הר כביר מאלון מורה. האבטחה והליווי נעשו ע"י חטיבת שומרון בפיקודו של מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג. במקום נכחו גם קצין הגמ"ר פיקוד מרכז סגן אלוף אליצור טרבלסי, קצין הגמ"ר חטיבת שומרון רס"ן עזריאל פרלמן. סגן אלוף ענן דביאן רמת"ק שכם וסגן ומ"מ ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון.

במהלך מבצע השיפוץ, צוות בינוי של המועצה האזורית שומרון וחברת הר כביר בנו מחדש את החלקים במצבת האבן של קבר יוסף שנותצו ונהרסו עי הפורעים הערבים. בנוסף, הצוות צובע מחדש את קירות הקבר שהושחרו לאחר השריפה, מפנים שברים והריסות, מתקנים את החלונות מחליפים את מערכת האינסטלציה שהושחתה ומתקינים מחדש את מערכת החשמל במקום.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הסביר: "זהו יום היסטורי. הגענו לכאן עם שחר, ולאור היום, רגע לפני חג החירות, להחזיר את הכבוד הלאומי של עם ישראל ואת כבודו של יוסף שחולל. הפורעים הברברים מבית מדרשה של הרשות הפלסטינית ידעו היטב מדוע הם שורפים והורסים בקבר יוסף הצדיק. הם יודעים שכל עוד עם ישראל מהארץ ומחו"ל - בהובלת ההתיישבות בשומרון, ממשיך ופוקד את המקומות הקדושים לו ואתרי המורשת הלאומיים הם לא יכולים לנצח אותנו".

עוד הוסיף דגן: "מלוא ההערכה והאהבה לחיילי צה"ל וכוחות הבטחון, בפיקודו של מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, שמלווים ומאבטחים את המבצע הזה שכולו החזרת כבודו של עם ישראל ומדינת ישראל, תודתנו לראש המנהל האזרחי תת אלוף פארס עטילה, אנחנו כאן כדי לתקן וכדי להבטיח שלעולם לא נעזוב ולא נתייאש.

"אני דורש מהממשלה להחזיר את צה"ל בצורה מלאה לקבר יוסף, להחזיר את ישיבת "עוד יוסף חי" לפעול בצורה מלאה במקום, רק עם ישראל יודע להבטיח שמירה על המקומות הקדושים לו". עוד הוסיף דגן: "אני מברך את הצוות המסור של המשפצים על השיקום של מתחם הקבר, קורא לעם ישראל לחזק את ההתיישבות היהודית בשומרון ואת קבר יוסף ולהמשיך ולהגיע באלפיו לבקר כאן. עם ישראל חי", סיכם דגן.

בתחילת התנועה אל"מ רועי צוויג מח"ט שומרון נתן את פקודת היציאה בקשר ללוחמים: "תחנת לוחמני, כאן קודקוד, היום אנו יוצאים למבצע תיקון ההרס של מתחם קברו של יוסף. במקום זה הובטחה הארץ לאברהם אבינו, כנאמר "לזרעך אתן את הארץ הזו" ואנו פועלים היום, ב"יד רמה" כאבותינו שעל יציאתם ממצרים בפסח שנחגג עוד שלשה ימים אומר הכתוב "בעצם היום הזה"! לא כגנבים בלילה, אלא כבני מלכים וכך אנו זוכים להשיב את כבוד הארץ ועם ישראל. תחנות לוחמני תחילת תנועה אל העיר שכם".

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully