וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פוסק ההלכה קבע: חייבים להישמע להוראות הסדרנים

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל

11.5.2022 / 16:55

לקראת הילולת הרשב"י במירון, רבי יהודה אריה דינר הזכיר את האסון בשנה שעברה וביקש לשמור על הסדר ועל שהות השהייה המותרות

רבי יהודה אריה דינר לקראת ההילולה במירון/שובה ישראל

לקראת הילולת הרשב"י במירון שתיערך בעוד ימים אחדים, הגאון רבי יהודה אריה דינר, רב מרכז בני ברק, פונה לשומעי לקחו ומפציר להישמע להנחיות מארגני ההילולה.

"אנחנו עומדים כמה ימים לפני ל"ג בעומר, יום ההילולא של רשב"י וכל אחד רוצה לקחת רוחניות כמה שאפשר באותו היום. שמעתי מבעל שבט הלוי זצ"ל הגר"ש וואזנר זיע"א שהחסידים שהיו בישיבת חכמי לובלין באותם ימים, היו יושבים בחדר שיעורים וחוזרים על המימרות של רבי שמעון בר יוחאי", אמר.

הגרי"א דינר אף ציטט בעניין זה את דברי מרן הגרא"מ שך זצ"ל ויבדלחט"א מרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א: "זה הקשר הכי טוב עם רשב"י. מרן הרב שך היה אומר לנו תמיד: אדרבא, רוצים קשר עם רשב"י? הכי טוב לשבת ללמוד בגמרא, כל מקום שיש מימרא בשם ר' שמעון, זה רשב"י. כששפתותיו דובבות בקבר, אז מקבלים הכל. גם מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין, אומר לשבת ללמוד ובכך שואבים רוחניות בצורה הכי טובה".

עם זאת, הבהיר הגרי"א דינר כי "מי שבכל זאת רוצה ללכת, צריך לדעת שבשנה שעברה היה מה שהיה ולכן חייבים לשמור על ההוראות של הסדרנים, ולשמור על השעות שמותר לשהות שם. לשמור על הסדר, והשם יעשה שבזכות זה יתקבלו כל התפילות וישועת השם כהרף עין".

קריאתו של הגרי"א דינר מצטרפת לקריאתם של מרנן ורבנן ומגיעה על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש, כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך ארבע שעות בהר. במהלך השבוע, רבנים ובני משפחות קרבנות האסון שנספו, צפויים לצאת אף הם בקריאה דומה לכל שדרות הציבור.

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • מירון
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully