וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרגש: אלפי ילדים צעדו סמוך למקום הפיגוע המחריד

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 25.5.2022 / 10:25

ילדי העיר אלעד והוריהם התכנסו בשבוע שעבר מטרים ספורים מהמקום בו בוצע הטבח המזעזע לפני כשבועיים, למפגן יהודי מרגש לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי. צפו בתמונות המרגשות

אלפי ילדי צועדים סמוך למקום הפיגוע המחריד באלעד. שניאור מור יוסף, מנדי הכטמן, בתי חב"ד,
אלפי ילדי צועדים סמוך למקום הפיגוע המחריד באלעד/שניאור מור יוסף, מנדי הכטמן, בתי חב"ד

מטרים ספורים מהמקום בו בוצע הטבח המזעזע באלעד לפני כשבועיים, באמפי-פארק העירוני, התכנסו בשבוע שעבר קרוב לרבבת ילדי העיר והוריהם, למפגן יהודי מרגש לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי. היה זה אירוע ראשון לילדי העיר, לאחר הפיגוע הנורא. ההתכנסות התקיימה בתומה של תהלוכת ענק שנערכה ברחובות העיר על ידי חב"ד ואף עברה בסמוך למקום בו עברו שני המחבלים ורצחו שלושה יהודים בטבח המחריד.

במקביל לתהלוכה באלעד, נערכו תהלוכות רבות נוספות ברחובה של עיר, בירושלים ובתל אביב, באילת, במודיעין עילית ובחיפה, בביתר וברעננה, בקיבוצים, ביישובים קטנים, במרכזי הערים הגדולות, ובעוד מאות ואלפי מקומות בכל רחבי הארץ, בהשתתפות מוערכת של למעלה מרבע מיליון ילדים והוריהם.

התהלוכות המסורתיות שיזם בשעתו הרבי מחב"ד ומאורגנות במסירות רבה כמידי שנה על ידי למעלה מאלף שלוחי חב"ד בישראל, יצאו לדרך במהלך שעות היום. מאות אלפי הילדים צעדו ברחובות הערים עם שלטים ועליהם מסרים יהודיים ערכיים, המחזקים את חומות היהדות, ובראשם עשרת 'מבצעי הקודש' שעליהם הכריז בשעתו הרבי במטרה לבצר ולחזק את המשפחה היהודית.

אלפי ילדי צועדים סמוך למקום הפיגוע המחריד באלעד. שניאור מור יוסף, מנדי הכטמן, בתי חב"ד,
אלפי ילדי צועדים סמוך למקום הפיגוע המחריד באלעד/שניאור מור יוסף, מנדי הכטמן, בתי חב"ד

אל התהלוכות, שאובטחו על ידי כוחות הביטחון בכל מקום ומקום, נלוו שיירות רכבים שהשמיעו את שירי ל"ג בעומר ואשר קושטו עם מדבקות, הנושאות מסרים ערכיים, הזהים לשלטי התהלוכות. לילדי ישראל, התלוו גם הוריהם, שהצטרפו לתהלוכות הקודש והיו שותפים פיזית בצעדות לכבודו של רשב"י. מכל עבר נשמעו תגובות נלהבות של הורים מכלל גווני הקשת ששמחים על ההזדמנות שלהם להטמיע בקרב ילדיהם מסרים חינוכיים ההולמים את דרך ישראל סבא.

בתום התהלוכות, נערכו כינוסי ילדים מפוארים, עליהם עמלו השלוחים מבעוד מועד. בכל כינוס וכינוס הושמעו דברי תורה על מעלתו ותורתו של בעל ההילולא רשב"י ונאמרו פסוקי תורה, כמו כן נערכו בפני הילדים הצגות מושקעות שבהם הוטמעו מסרים חינוכיים ערכיים הנוגעות ליום ל"ג בעומר. בעיצומם של הכינוסים נערך מעמד עול מלכות שמים, בקריאה מרטיטה של 'שמע ישראל' שיצאה מפיהם של ילדי ישראל, תינוקות של בית רבן. בכינוסים הושמעו דברי תורה על ידי הרבנים וגדולי ישראל שליט"א.

במהלך הכינוס, מאות אלפי הילדים למדו משניות לזכרם של מ"ה קדושי מירון, שנהרגו באסון הנורא בשנה שעברה. בסיום התהלוכות, וכהוראת הרבי זי"ע, הוענקו לילדים ספרי קודש מיוחדים שהוכנו במיוחד עבור התהלוכות על ידי צוות ההוצאה לאור של צעירי אגודת חב"ד.

התהלוכות הגדולות בארץ נערכו בירושלים, באלעד, בביתר עילית, בכפר סבא, בנתניה, ברעננה ובחולון. בנוסף, בחלק מהערים, דוגמת תל אביב וקריית גת, נערכו עשרות-רבות של תהלוכות מקומיות, ובהשתתפות מצטברת של אלפי ילדים.

בצעירי אגודת חב"ד - זרוע העל של פעילות בתי חב"ד בישראל, פעלו יד ביד עם צבא השלוחים, ביצירת ובהפקת שפע מגוון ועצום של אביזרי עזר לתהלוכות הקודש, וזאת במטרה להנגיש את מסריהן למאות אלפי ילדי ישראל מכל קצוות הקשת.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully