וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מולדובה: הנשיאה התרגשה ושלחה מכתב לקהילה היהודית

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 23.5.2022 / 10:17

מאיה סנדו ביקשה להודות לקהילה היהודית במדינה על פעילותם לקליטת עולים מאוקראינה: "באמצעות נדיבותכם, טיפול ופתיחות, הפליטים זכו לקבלת פנים חמה במולדובה"

מאיה סנדו, נשיאת מולדובה, שיגרה מכתב נרגש לקהילה היהודית במדינה ובו הודתה על פעילותם לקליטת עולים מאוקראינה. המכתב ממוען לחברי קהילת חב"ד לובביץ', לרב הראשי הרב יוסף אבלסקי ושאר שלוחי חב"ד במדינה וכן ליו"ר הקהילה היהודית אלכסנדר בילינקיס.

מכתבה זהה נשלח לארגוני הצלה בינלאומיים הפועלים ברחבי מולדובה, שמסייעים לקליטת פליטי המלחמה ובטיפול בהם.

הקהילה היהודית במולדובה. יח"צ,
הקהילה היהודית במולדובה/יח"צ
המכתב של נשיאת מולדובה לקהילה היהודית במדינה. יח"צ,
המכתב של נשיאת מולדובה לקהילה היהודית במדינה/יח"צ

סנדו כתבה: "תודה על העבודה החשובה שאתם עושים בחודשים האחרונים כיד לספק תמיכה לפליטים באוקראינה שנמלטו מהמלחמה בארצם. אני מעריכה את המסירות שבה אתם נותנים משאבים, זמן ואנרגיה כדי לעזור לאנשים הללו - רובם קשישים, ילדים ונשים שעזבו את בתיהם ללא רצונם. באמצעות נדיבותכם, טיפול ופתיחות, הפליטים זכו לקבלת פנים חמה במולדובה ולמקלט בטוח במדינתנו. הראנו לכולם שאנו אמנם מדינה קטנה אבל עם לב גדול. ההתגייסות המופתית והיכולת הארגונית שלכם, יחד עם אזרחינו, נותנים תקווה. אני מאמינה באמונה שלמה שביחד נוכל לשנות את המדינה והאזור לטובה ולבנות חברה חופשית, שלווה ומשגשגת שבה כולנו רוצים לבנות את העתיד שלנו", כתבה הנשיאה לרבנים.

היא חתמה בדבריה: "תודה רבה לכם! בהערכה".

הקהילה היהודית במולדובה. יח"צ,
הקהילה היהודית במולדובה/יח"צ

המכתב הוקרא ביום בידי נציג הקהילה היהודית בקישינב הבירה במהלך אירועי ל"ג בעומר, שבהם השתתפו מאות מבני הקהילה ופליטים בארגונו של הרב מענדל אקסלרוד.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully