וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המלחמה באוקראינה: היהודים יקבלו מלגה ו"קדיש"

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 25.5.2022 / 10:09

בשל הלחימה הקשה, בפדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה הוחלט כי כל משפחה של הרוג יהודי תקבל מלגת קיום חודשית בסך 12,000 גריבנה (סכום השווה למשכורת חודשית ממוצעת במדינה) לשנה. על פי ההערכות עד כה קיפחו את חייהם במלחמה כ-15 יהודים אוקראינים

בנייני מגורים הרוסים במריופול. רויטרס, רויטרס
בנייני מגורים הרוסים במריופול/רויטרס, רויטרס

שלושה חודשים חלפו מאז פרוץ המלחמה באוקראינה והסוף לא נראה באופק. בפדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה הוחלט היום כי כל משפחה של הרוג יהודי תקבל מלגת קיום חודשית קבועה בסך 12,000 גריבנה למשך שנה, זאת בנוסף לסלי מזון ועזרה נוספת.

12,000 גריבנה הוא סכום השווה למשכורת חודשית ממוצעת באוקראינה והמלגות יועברו בהתאם לרשימות שיעבירו רבני הערים - שלוחי חב"ד.

במקביל, יהודים המתגוררים בעיר דניפרו לקחו על עצמם לומר קדיש במניין במשך שנה שלימה לעילוי נשמת ההרוגים, כיוון שברוב המקרים אין מי שיכול לומר קדיש אחריהם.

על פי ההערכות עד כה קיפחו את חייהם במלחמה כ-15 יהודים אוקראינים, אך המספר אינם ברורים בין היתר בגלל בעיות תקשורת. שני יהודים נהרגו בחרקוב ושניים נוספים בקייב והם הובאו לקבר ישראל תוך כדי הקרבה עצמית רבה של המעורבים בכך. במאריופול נהרגו כמה יהודים שלגופות כמה מהם לא ניתן להגיע ואחרים נקברו קבורת עראי. עוד כמה יהודים מוגדרים נעדרים וסביר שאינם בין החיים.

הפדרציה מנהלת מעקב אחרי הידיעות הללו - ביחד עם הרשויות ושלוחי חב"ד - ועושה כל מאמץ כדי לעזור בכל הדרוש בנושא, למתים ולבני משפחותיהם.

בנוסף, בפדרציה ממשיכים במשלוח סיוע הומניטרי לעשרות אלפי בתי אב באוקראינה והם כוללים מזון ותרופות במשלוחים מיוחדים שמשוגרים כל העת ממרכזי הפדרציה בעיר דניפרו.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully