אתם בצרה? כך תדעו איך לצאת ממנה מהר

כשהירח מגיע לשלמות הוא פתאום מתמעט ומתקטן וכשהוא נעלם - רגע לאחר מכן הוא מתחיל להיבנות מחדש. האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו מסביר שלא חינם חייו של היהודי נמשלו לירח ומציין מדוע אדם חייב תמיד להישאר על הגלגל. ההסבר המלא בפנים

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל
20/06/2022
גבר בחושך בצרה. ShutterStock
לפעמים אנחנו מרגישים קושי גדול ועולה בנו התחושה שהכל קורס, אבל אז לפתע באה הישועה וחיינו מתמלאים באור(צילום: ShutterStock)

לא חינם חייו של היהודי נמשלו לירח, מסביר האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, ראש מוסדות "שובה ישראל", הירח הוא עגול ומסתובב. פעם הוא שלם ופעם הוא נעלם. כשהירח מגיע לשלמות הוא פתאום מתמעט ומתקטן וכשהוא נעלם - רגע לאחר מכן הוא מתחיל להיבנות מחדש.

כך גם היהודי, לפעמים אנחנו מרגישים קושי גדול ועולה בנו התחושה שהכל קורס, אבל אז לפתע באה הישועה וחיינו מתמלאים באור. וכך גם הפוך, לעיתים אנחנו מרגישים בשיא - אבל חלילה החיים יכולים להשתנות.

לדבריו של הרב פינטו, אדם חייב תמיד להישאר על הגלגל. אמנם פעם למעלה ופעם למטה - אבל שתמיד הוא יחזיק בגלגל ולא יעזוב אותו. גם כשהוא נמצא בצרה, שלא ישבור את כל הכלים וישרוף את הגשר, אלא ימתין בסבלנות לישועה שתבוא. צפו בדבריו המלאים של הרב פינטו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully