וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתכוננים להילולת הצדיק: צפי לעשרות אלפים

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 3.7.2022 / 17:09

סיור במקום בהשתתפות הדרגים הבכירים במשטרת ירושלים לקראת ההילולא נערך בימים האחרונים, זאת כדי לבחון מקרוב את התוכניות להסדרת עלייתם של ההמונים לציון ביום ההילולא. במהלך הסיור נידונו כל הנושאים הקשורים בעלייה לציון, החל משלב התחבורה ועד לחזרת המתפללים לביתם

הילולת ל"ג בעומר בהר מירון. ג'יליס
במהלך הסיור שאלת אבטחת המתפללים בהיבט הביטחוני/ג'יליס

מתכוננים להילולא: בימים האחרונים נערך סיור בהר הזיתים בהשתתפות הדרגים הבכירים במשטרת ירושלים, נציגי עיריית ירושלים, המשרד לשירותי דת ומועצת בתי העלמין בירושלים על מנת לבחון מקרוב את התוכניות להסדרת עלייתם של ההמונים לציון ביום ההילולא.

במהלך הסיור נידונו כל הנושאים הקשורים בעלייה לציון, החל משלב התחבורה ועד לחזרת המתפללים לביתם.

בפתח הדיון הציגו נציגי המשטרה את הנתונים לפיהם מדובר בהילולא השנייה בגודלה אחרי מירון.
כאמור, על פי נתוני המשטרה צפויים להגיע למקום 65,000 איש ביממה של ההילולא. בהתאם ללקחים שהופקו מאסון מירון ומניהול ההילולא השנה במירון, הוחלט על הקמת חפ"ק משותף שיתכלל בין כלל הגורמים, משטרה, מד"א, כיבוי אש ומועצת בתי העלמין.

המשימה שהציבו במועצת בתי העלמין בהכוונתו של יו"ר הנהלת מועצת בתי העלמין צוריאל פורת, הייתה לאפשר לכל המתפללים המבקשים לעלות ולהתפלל לעשות זאת ללא הגבלה, יחד עם שמירה והקפדה על כל הכללים המונעים סכנת חיים.

כמו כן עלתה במהלך הסיור, שאלת אבטחת המתפללים בהיבט הביטחוני. במשטרת ישראל הציגו את התכניות הנדרשות על מנת לאשר את קיום ההילולא.

יישום התוכניות בפועל יתאפשר אודות להתגייסותם של ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, מ"מ וסגן ראש העיר הרב צביקה כהן, מנהל האגף למבני דת הרב יצחק הנאו, ומנכ"ל המשרד לשירותי דת מוני מעתוק שפעלו להשגת תקציב עבור ההכנות הנצרכות להילולא.

בשנה שעברה הוקמו באזור הציון גשרים להולכי רגל מהכביש ועד לציון. גשר אחד לגברים להלוך, גשר לגברים לחזור. וכן שני גשרים לנשים. על פי יועצי הבטיחות שהיו שותפים להכנות, השנה יש צורך בהקמת גשר נוסף על מנת למנוע אסון חלילה, מה שגרם להגדלה בעלות התקציבית של ההכנות לקראת ההילולא.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully