וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב אדלשטיין לתלמידי הישיבות: לנוח, אבל לא לפרוק עול

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

1.8.2022 / 11:55

מרן ראש הישיבה כתב אגרת לבני הישיבות שבה הוא קורא להתחזק בלימוד התורה גם בימי החופש ולהימנע מטיולים מסוכנים: "מוכרח שיהיה לכל אחד ולאו דווקא בני תורה, סדרים קבועים, לעסק התורה, תפלה, ועסק המוסר"

האגרת של מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין. יח"צ,
האגרת של מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין/יח"צ

בעוד ימים ספורים יחלו בני הישיבות את חופשת "בין הזמנים" שתחל מתשעה באב ועד ראש חודש אלול. מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין, כתב אגרת לבני הישיבות שבה הוא קורא להתחזק בלימוד התורה גם בימי החופש ולהימנע מטיולים מסוכנים.

בראשית דבריו כתב ראש הישיבה: "לאחי ורעי היקרים נ"י, ברוכים תהיו, בהתקרב ימי בין הזמנים חובתנו לשוב ולהזכיר את הדברים הידועים זה מכבר, כי ימי בין הזמנים אינם ימים של פטור מעסק התורה ח"ו, אלא הם ימים שנועדו ליתן ריווח בין פרשה לפרשה, ולכן צריכים לראות שח"ו לא יהיה בימים אלו רפיון מתורה ועבודת השם, אלא שיהא זה זמן של מנוחה לשם שמים כפי הנצרך לקיום התורה והמצוות, ולא מתוך פריקת עול ח"ו".

"ולכן מוכרח", הוסיף הרב אדלשטיין במכתבו לבני הישיבות, "שיהיה לכל אחד ולאו דווקא בני תורה, סדרים קבועים, לעסק התורה, תפלה, ועסק המוסר, והדרך הטובה להתחזק בעסק התורה בבין הזמנים היא, על ידי שאדם מסדר לעצמו סדרי לימוד, בזמן קבוע, במקום קבוע, וללמוד דבר קבוע, וטוב גם שיהא הלימוד עם חברותא ולכה"פ בחלק מהיום, ועי"ז להמשיך הדבקות בתורה גם בימי בין הזמנים, כל א' כפי כוחו".

כמו "כ הוסיף כי "יש ליזהר מאד שלא לצאת לטיולים (מלבד במסגרת הישיבה או המשפחה), כי יש בזה סכנה לגוף ולנפש, וכבר היו הרבה אסונות מחמת הטיולים רח"ל, ואמנם יש צורך במנוחה אך לא בפריקת עול תורה, כי זה דבר חמור מאד".

"ומאחר שבימים אלו, לא כל הזמן נמצאים בסביבה של תורה, ראוי לכל אחד להיזהר בהנהגתו שיהא בה קידוש שם שמים, ולהתנהג כראוי לבני מלכים מאן מלכי רבנן. ויהי רצון כי כל המתחזקים בעסק התורה בימי בין הזמנים, יזכו לסייעתא דשמיא כל השנה", כתב לסיום.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully