וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"נהדר בעייני": להיט העבר קם לתחייה

אריאל שושן, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 24.8.2022 / 17:33

אומן הווקאל מאיר בן דרור, שמעסיק את עצמו כל העת בחיפוש ומציאת שירי עבר לצורך ביצועם מחדש, שחרר גרסה מקורית משלו ללהיט העבר הנצחי חסד ואמת. האזינו

אומן הווקאל מאיר בן דרור מציג גרסה מקורית משלו ללהיט העבר הנצחי חסד ואמת של יוסי גרין ודדי גראוכר.

בן דרור, שמעסיק את עצמו כל העת בחיפוש ומציאת שירי עבר לצורך ביצועם מחדש, דווקא לא חשב על השיר הזה בעצמו, וכך סיפר: "לפני שנה התקשר אלי בחור מוזיקלי, שהשמיע לי את 'חסד ואמת' לאחר שעיבד את השיר עם תווים שכתב" מספר מאיר, הבחור המוכשר השמיע סקיצה של כל הכלים שהוא דמיין שם, ושאל אם מעניין אותו לבצע את השיר.

"מאד התחברתי לעיבוד. אנשים לא מצפים לשיר כזה מרגיע, שיחזור 30 שנה אחורה, אני חושב שצריך להחדיר את המוזיקה החסידית הישנה לדור הצעיר עם ביצועים ואינטרפרטציות חדשות, זה דבר נהדר בעיניי".

"יש כאן חיבור בין ההשתדלות שלנו לבין התוצאה שהיא בידיו של הקב"ה. אלו הדברים שבני אדם אמורים לעשות: חסד, לדבר אמת, לעשות שלום, והאחריות היא שלנו. "וצדק משמיים נשקף" - בשמיים משקיפים על הצדק שאנחנו עושים כאן, וכתוצאה מזה "גם ה' ייתן הטוב וארצנו תיתן יבולה", סיפר.

בנבואת הנביא זכריה נכתב שבעתיד לבוא ימים עצובים, גם צומות, יהפכו לימים טובים. תשעה באב שחל רק לפני מספר ימים, יהפוך בעתיד לבוא ליום שמח. לקראת אלול אנחנו רוצים לבוא אל הקב"ה ולעורר את החסד הרחמים, והשלום יחד עם האמת והצדק בדין. חסד ואמת, צדק ושלום, הם דברים שמשלימים אחד את השני, ולא תמיד אנחנו מבינים כבני אדם איך זה משתלב לכן אנחנו משאירים את זה בידיים של הקב"ה.

לחן: יוסי גרין | עיבוד והפקה מוזיקלית: לייב לויטן.

אריאל שושן, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully