וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סגולה למחיקת כל הקללות והרע שצריכים לבוא על האדם

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 14.9.2022 / 11:55

בשיעורו האחרון הביא האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו סגולה גדולה ומיוחדת מתוך פרשת השבוע: "כל אחד ישתדל בכל כוחו בשבת קודש לנקות את כל הרע בקריאת התורה ולמחוק את הכל". דבריו המלאים בפנים

יהודי דתי מתפלל. ShutterStock
בפרשת השבוע הזו אומרים רבותינו הקדושים, יש סגולה גדולה שהאדם יינצל מכל הדברים הקשים והרעים שהיו צריכים להיות לו במשך השנה/ShutterStock

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, הביא בשיעורו סגולה גדולה ומיוחדת, מתוך פרשת השבוע. וכך אמר הרב פינטו:

בפרשת השבוע הזו אומרים רבותינו הקדושים, יש סגולה גדולה שהאדם יינצל מכל הדברים הקשים והרעים שהיו צריכים להיות לו במשך השנה. כך הגמרא אומרת (מגילה לא:) ר' שמעון בן אלעזר אומר עזרא תיקן להן לישראל שיהו קורין קללות שבתורת כהנים קודם עצרת ושבמשנה תורה קודם ר"ה, מאי טעמא אמר אביי ואיתימא ריש לקיש כדי שתכלה השנה וקללותיה. עזרא הסופר חילק את התורה לפרשות בצורה כזו שהקללות הראשונות שיש בתורה יהיו לפני חג השבועות, והקללות השניות שיש בפרשת השבוע יהיו לפני ראש השנה.

וכתוב בספרים הקדושים מתי שהאדם הולך לבית הכנסת בשבת קודש פרשת "כי תבוא" ושומע את הבעל קורא שקורא את הקללות שבפרשה, אם אותו אדם חושב בדעתו שכל הקללות שקוראים בתורה אם ח"ו היו צריכים לבוא עליו ולהיות לו דבר רע מהם, על ידי הקריאה שקראו אותם בתורה פה נגמר כל הרע והקללות.

אומרים רבותינו כל רע וכל דבר של הקללות שהיה צריך להיות לאדם תכלה שנה וקללותיה, פה זה מסתיים בקריאה של הבעל קורא ומפה ולהבא כותבנא לטבא, מפה ולהבא הדברים יתחילו בצורה נכונה ובצורה טובה.

לכן כל אחד ישתדל בכל כוחו בשבת קודש לנקות את כל הרע בקריאת התורה ולמחוק את הכל, וכל מה שהחזן קורא בתורה, בזה נגמר ומפה ולהבא כותבנא לטבא ומתחילים זמן ותקופה חדשה, נכנסים לשנה החדשה בכוחות נפש חדשים ושכל הרע סיימנו אחורה ומתחילים בטוב קדימה.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully