וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מר"ה ועד סוכות: המלחין משחרר אלבום EP לתשרי

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 28.9.2022 / 12:32

לרגל חודשי תשרי שחרר אליעזר שוובר ("המעוררים"), שחתום על עשרות לחנים ישיבתיים, חמישה שירים חדשים. האזינו

אליעזר שוובר ("המעוררים"), ומי שחתום על עשרות לחנים ישיבתיים, משחרר לרגל חודשי תשרי חמישה שירים חדשים, שירי ערגה וקדושה, שירים שנכתבו באווירה של ימים נוראים. ארבעה שירים מתוך החמישה מבצע שלמה כהן, השיר הראשון ברשימה הוא קווה. שלמה כהן, מגדולי הזמרים הנשמתיים, זמר שקולו רק משני לכישרון השירה היהודית שבו, שמרומם את השיר ומחבר את השומעים עם המילים העוצמתיות.

כמו באלבומיו הקודמים ("המעוררים", ו"המעוררים 2"), אלבומים שהפכו לאייקונים מוזיקליים בקרב בני תורה ובני ישיבות - הוא מגייס גם הפעם את מיטב הכוחות הקיימים בשדה השירה החסידית, כדי לשיר את שיריו. ההפקה וההקלטה כולה נעשתה באולפן של אליעזר בירושלים.

השיר הנוכחי, מבוסס על דברי הרב מבריסק שהשיב לשאלה מדוע בפסוק "קווה אל השם", המסר נכפל וחוזר על עצמו (קווה אל ה' -> חזק ויאמץ ליבך -> וקווה אל השם). בספר חידושי מרן רי"ז הלוי, מובאת תשובתו המפורטת: אדם שמשתדל לקוות אל השם, ריבונו של עולם עוזר לו ומחזק אותו במידה הזאת בדיוק של הביטחון בהשם, ואז בטחונו עוד יותר גדול ויותר חזק.

"הכתוב מעיד שעל ידי מידת הביטחון, יכולים להשיג כל דבר, כעניין שנאמר והתענג על השם וייתן לך משאלת ליבך, שאם יהי ביטחונך בהשם, כל כך חזק, עד שתתענג ע"י זה וייתן לך משאלות ליבך.."

שוובר הלחין את השיר יחד עם בנו דניאל, שלמה כהן שר אותו בכישרונו הגדול וזה השיר הראשון מהאלבום המקוצר שיוצא עד סוכות.

לחן: אליעזר ודניאל שוובר | הפקה מוזיקלית: דייויד טויב | עיבוד: דניאל שוובר.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully