וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נס באוקראינה: אמבולנס יהודי לחילוצים ניזוק מטיל רוסי

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 6.10.2022 / 13:19

2 אנשי צוות שישנו בזמן הפגיעה ניצלו בנס, נזק רב נגרם למכוניות ולרכוש באזור. הרב מאיר סטמבלר, שליח חב"ד ויו"ר "פדרציית הקהילות": "רק בנס לא היו נפגעים בגוף באירוע הזה ואנחנו חוששים מפני הבאות"

אמבולנס יהודי לחילוצים ניזוק מטיל רוסי. יח"צ,
אמבולנס יהודי לחילוצים ניזוק מטיל רוסי/יח"צ

אוטובוס-אמבולנס לחילוץ יהודים ניזוק בסוף השבוע מטיל רוסי שהתפוצץ בסמוך אליו, בשעה שחנה בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של העיר דנייפרו שבמרכז אוקראינה.

2 אנשי צוות שישנו בזמן הפגיעה באוטובוס-אמבולנס ניצלו בנס, אך הם לקו בחרדה ונזקקו לעזרה ראשונה במקום.

אמבולנס יהודי לחילוצים ניזוק מטיל רוסי. יח"צ,
אמבולנס יהודי לחילוצים ניזוק מטיל רוסי/יח"צ

הרכב שנפגע הוא חלק מצי של 6 אוטובוסים-אמבולנסים בני 2 קומות האחד שמפעילה "פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה" בסיוע גאורגי לגבינסקי - חבר באספה הפרלמנטרית של מועצת אירופה. הם נרכשו בתחילת המלחמה, מצוידים במיטות שנועדו לחולים וקשישים ומאז משמשים על בסיס יומי בסיוע אנשי צוות רפואי, לנסיעות חילוץ ארוכות מהערים במזרח המדינה ובהן חרקוב, איזיום, קריווירוג וכן עיר הבירה קייב ומוקדים נוספים. לרוב, המחולצים מועברים אל מחנה הפליטים הענקי שהקימה "פדרציית הקהילות" על שפת אגם בלטון שבהונגריה, או לשדות התעופה בורשה שבפולין ובקישינב שבמולדובה ומשם הם מוטסים ארצה.

האוטובוס-אמבולנס שנפגע ניזוק בצידו הימני ובחזית - ושמשותיו נופצו ונסדקו. נזק רב נגרם למכוניות ולרכוש נוספים באזור פגיעת הטיל הרוסי. בשבועות האחרונים מופגזת דנייפרו כמה פעמים בשבוע, למרות שבתחילת המלחמה היא הייתה שקטה למדי.

לדברי הרב מאיר סטמבלר, שליח חב"ד ויו"ר "פדרציית הקהילות": "רק בנס לא היו נפגעים בגוף באירוע הזה ואנחנו חוששים מפני הבאות. המלחמה הולכת ומסלימה והפאניקה גוברת וכך גם זרם הפניות לחילוצים אלינו. מתחילת המלחמה חילצנו כ-40 אלף יהודים באמצעים שונים - כולל ברכבות ששכרנו במיוחד. הפגיעה באוטובוס-אמבולנס תפריע לחילוצים, עד שנתקן את הנזק, אבל אנחנו ממשיכים בפעילות יחד עם רבני הערים ושלוחי חב"ד. כל עוד יש כאן יהודים שזקוקים לנו - אנחנו כאן לצידם".

ובתוך כך, ב"פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה" נערכים לחילוץ מאסיבי של יהודים מ-4 המחוזות האוקראינים שאמורים להיות מסופחים לרוסיה. מספרי הקו החם להשארת פרטי קשר עבור חילוץ מאזורי החזית: +380567908770 או 0800750231

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully