וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקהילה היהודית זועמת: סערה בעקבות המאמר האנטישמי

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 26.10.2022 / 15:19

עוזר מזכיר מועצת הביטחון של הפדרציה הרוסית פרסם מאמר על "כתות ניאו-פגניות", אותו מגנות הקהילות היהודיות ברוסיה בתוקף: "המאמר מכיל עמדה שקשה לתפוס"

רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א עם ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין. יח"צ,
רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א עם ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין/יח"צ

הקהילות היהודיות ברוסיה מגנות בתוקף את המאמר שפרסם עוזר מזכיר מועצת הביטחון של הפדרציה הרוסית, פבלוב, על "כתות ניאו-פגניות", אשר לדברי הכותב, הן מתפשטות באופן פעיל באוקראינה.

רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א הוציא הבוקר מכתב תגובה חריף ובו הוא כותב כי "מה באמת קורה בחיי הדת של המדינה השכנה, אני לא יודע בוודאות - אבל, לצערי, המאמר מכיל עמדה שקשה לתפוס, אחרת מאשר עלבון למיליוני יהודים מאמינים, כולל הרוב המכריע של היהודים ברוסיה. 'עיקרון החיים העיקרי של חסידי ליובאוויטש, הוא עליונותם של תומכי הכת על כל העמים' - טוען מר פבלוב ללא בסיס".

הרב לאזאר הוסיף כי "ראשית יש לציין כי "חסידות ליובאוויטש", התנועה הדתית של חב"ד, אינה "כת", אלא דרך מקובלת ביהדות, זאת ועוד, כיום, היא התנועה הגדולה ביותר במסגרת החסידות. יש לציין ש-90% מהרבנים הפועלים בקהילות היהודיות של רוסיה, שייכים לחב"ד, ואני בעצמי גם חסיד ליובאוויטש! באשר לאידיאולוגיה החב"דית, בניגוד לבדיותיו של מר פבלוב, היא, הדוחה בנחישות את עבודת האלילים, במקביל, תומכת בכבוד בכל הדתות המחנכות לאמונה ב- ה' האחד. בכדי להבין זאת, די בהיכרות עם הנוהג בקהילות חב"ד ברוסיה ובעולם שחלק נכבד מהפרויקטים החברתיים, התרבותיים והחינוכיים של התנועה מיועדים לא רק ליהודים, אלא לכל אחד ואפשר לראות זאת במוזיאון היהודי ומרכז הסובלנות שהקמנו במוסקבה, אליו מגיעים בקביעות קבוצות מבקרים ללא הבדל לאום או דת, והרוב המכריע של תלמידי בית הספר המבקרים בו, כלל אינם יהודים".

"אפשר לכנות את ההיגיון של מר פבלוב שטויות, אנטישמיות וולגריות וחולפות על פניו, אבל זהו סוג חדש של השמצות ישנות עקובות מדם ואם הם נאמרות על ידי חבר במועצת הביטחון הרוסית, הדבר מהווה סכנה עצומה, ולכן, אנו דורשים תגובה מיידית וחד משמעית מצד החברה ושלטונות המדינה", מסיים הרב הראשי את מכתבו הנוקב, המתפרסם היום בכל אמצעי התקשורת ברוסיה ומחוצה לה", הוסיף הרב לאזאר.

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully