וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי התאונה: המוסיקאי ורעייתו כתבו לחן חדש

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

30.10.2022 / 13:23

סינגל חדש לנעם הראל, שבא לתאר התמודדות עם הבנה של טעות והאפשרויות שלנו כבני אדם. האזינו

נעם הראל. מוסיקאי זמר ויוצר. עם סיפור חיים מדהים שמתחיל בכרכור כילד ביישן ומופנם לאבא לוחם שלחם במלחמות ישראל ואומן בנשמה אשר יצירותיו נמכרות עד היום ברחבי גרמניה, גם אחרי פטירתו. ואחראי בין היתר על עיצוב הסמל של כרכור.

בילדותו למד לימודי משחק וריקוד ומגיל שלוש-עשרה החל כבר לנגן ולהופיע בפני קהל בעיקר בסצנות הרוק והפרוגרסיב. עם הנגינה וההופעות הביישנות הפכה לביטחון עצמי וכנער היה חלק מלהקות שונות. עם הזמן החל להתעניין בעולמות מוסיקליים אחרים דוגמת המוסיקה האינדיאנית והמוסיקה היפנית. במהלך אותם חיפושים, בדרכי ההשגחה הכיר את דבורה מי שלימים תהפוך לאשתו וביחד יעברו תהליך של חזרה בתשובה.

אך עוד קודם לכן הקימו השניים הרכב מוסיקלי המורכב מבוזוקי פרקשן, אליהם צירפו את חברתה הטובה של דבורה, אסתר רדא. ביחד הופיעו השלושה כהרכב טריו בפסטיבלים שונים ונחשבים. אך בעיצומה של ההצלחה נעם ודבורה מתחתנים ומתקרבים אל חיק היהדות זונחים את ההצלחה שהחלה להאיר פנים וחוזרים בתשובה.

מאז החל נעם לעבוד על חומרים חדשים אמוניים ולפני שלוש שנים הכל נעצר והחיים קיבלו תפנית כשנעם חזר יום אחד מעבודתו ונדרס בצורה קשה ע"י רכב, כשהוא מאבד את ההכרה. ולאחר-מכן נדרש לתהליך שיקום ארוך וסיזיפי אשר כלל שלושה ניתוחים, תשעה חודשים בהם היה מאושפז בבית לוינשטיין בשיאם היה סיעודי לחלוטין. לאחר זמן רב וביחד עם המון אמונה ושירה, החל לכתוב ולהלחין פרויקט חדש שעבורו הוא סוג של הודיה, כשהרעיון מאחורי המוסיקה שבשירים פועל בשני מישורים. האחד - הגשמה עצמית ומימוש החלק שלו בעולם. והשני - חיבור. חיבור של הקצוות השונים בעם דרך המוסיקה.

"צעקה" - הסינגל החדש אותו כתב והלחין ביחד עם רעייתו בא לתאר התמודדות עם הבנה של טעות והאפשרויות שלנו כבני אדם כיצד להתמודד עם זה, לשקוע או להתעצם ולהיבנות מזה.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully