וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רוסיה: התנצלות פומבית על פרסום מאמר אנטישמי נגד חסידות חב"ד

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל

2.11.2022 / 13:23

באתר בו פורסם המאמר של עוזר ראש המל"ל הרוסי, שכלל אמירות אנטישמיות חמורות, פורסם מכתב של ראש המל"ל הרוסי, בו הוא מתנער לחלוטין מדברי עוזרו: "מתנצל בפני קוראי הפרסום"

מכתב. ShutterStock
"הכיל שורות שגויות על חסידי ליובאוויטש"/ShutterStock

בעקבות מחאתו הנמרצת של רבה הראשי של רוסיה: אחרי פרסום המאמר של עוזר ראש המל"ל הרוסי, אלכסיי פבלוב, שכלל אמירות אנטישמיות חמורות, כולל כינוי חסידות חב"ד כ"כת בניאו פגנית" - פורסם השבוע באתר בו פורסם המאמר, מכתבו של ראש המל"ל הרוסי ניקולאי פטרושב, בו הוא מתנער לחלוטין מדברי עוזרו.

עורכי AiF קיבלו מכתב ממזכיר מועצת הביטחון של רוסיה, ניקולאי פטרושב, בו הוא אומר בין השאר הדברים הבאים: "המאמר של העוזר מזכיר מועצת הביטחון של הפדרציה הרוסית א.א. פבלוב, שפורסם, הכיל שורות שגויות על חסידי ליובאוויטש. אני מתנצל בפני קוראי הפרסום וברצוני לציין כי פרשנות זו משקפת את נקודת המבט האישית של א.א. פבלוב ואינה מהווה בשום פנים ואופן העמדה הרשמית של מועצת הביטחון של הפדרציה הרוסית". ובסיום המכתב הוא כותב: "נעשתה עבודה רלוונטית עם כותב המאמר".

כזכור, עם היוודע דברי הבלע שנכתבו, פרסם רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר מכתב תגובה חריף, בו כתב: "מה באמת קורה בחיי הדת של המדינה השכנה, אני לא יודע בוודאות - אבל, לצערי, המאמר מכיל עמדה שקשה לתפוס אחרת - מאשר עלבון למיליוני יהודים מאמינים, כולל הרוב המכריע של היהודים ברוסיה. 'עיקרון החיים העיקרי של חסידי ליובאוויטש, הוא עליונותם של תומכי הכת על כל העמים' טוען מר פבלוב ללא בסיס".

את מכתבו סיים הרב בדברים נוקבים אלו: "אפשר לכנות את ההיגיון של מר פבלוב שטויות, אנטישמיות וולגריות וחולפות על פניו, אבל זהו סוג חדש של השמצות ישנות עקובות מדם ואם הם נאמרות על ידי חבר במועצת הביטחון הרוסית, הדבר מהווה סכנה עצומה, ולכן, אנו דורשים תגובה מיידית וחד משמעית מצד החברה ושלטונות המדינה".

ואכן בעקבות מכתב זה שהמתפרסם ועורר התעניינות גדולה בכל אמצעי התקשורת ברוסיה ומחוצה לה, הגיעה ההתנצלות הברורה.

אריה זמיר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully