וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צפו: ההוכחה שלומדי התורה שומרים גם על החיילים בזירה

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

22.12.2022 / 13:23

לכבוד החנוכה, הרב שי טחן, ראש כולל שערי עזרא וראש בית הוראה ארזי הלבנון, התייחס לכך שה' הציל אותנו למרות העובדה שהיינו חלשים מול גיבורים, צדיקים מול רשעים ועוסקי תורתך מול זדים. צפו בדבריו

בווידאו: הרב שי טחן/יח"צ

בימים אלו - ימי החנוכה אנו מוסיפים בתפילת שמונה עשרה את תפילת "על הניסים" שבה אנו מודים לקדוש ברוך הוא על הניסים שעשה עימנו בימי החשמונאים.

בברכת ההודאה אנחנו מציינים את הנס ומדגישים שה' הציל אותנו למרות העובדה שהיינו חלשים מול גיבורים, צדיקים מול רשעים ועוסקי תורתך מול זדים.

וְאַתָּה, בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים, עָמַדְתָּ לָהֶם בְּעֵת צָרָתָם: רַבְתָּ אֶת רִיבָם דַּנְתָּ אֶת דִּינָם נָקַמְתָּ אֶת נִקְמָתָם. מָסַרְתָּ גִבּוֹרִים בְּיַד חַלָּשִׁים, וְרַבִּים בְּיַד מְעַטִּים, וּרְשָׁעִים בְּיַד צַדִּיקִים, וּטְמֵאִים בְּיַד טְהוֹרִים, וְזֵדִים בְּיַד עוֹסְקֵי תוֹרָתֶךָ.

מקשה הרב שי טחן, ראש כולל שערי עזרא וראש בית הוראה ארזי הלבנון: אמנם יש חידוש שחלשים ניצחו את היוונים, אבל מה החידוש שהצדיקים ניצחו את הרשעים ועוסקי התורה את הזדים?

הרב טחן משיב עם יסוד חשוב: כשהרשע נלחם הוא לא בוחל בכלום. מבחינתו הוא הורג גם חפים מפשע, לכן בכוחו לנצח. מולו הצדיק נזהר לא לפגוע באלו שלא אשמים - לכם קשה לו לנצח במלחמה. וזהו החידוש שלמרות שהיו צדיקים - הם ניצחו את הרשעים.

מוסיף הרב טחן: שחכמים הדגישו לנו שהניצחון הגיע בזכות אלו שלמדו ועסקו בתורה ולא רק בזכות החיילים בזירה. וגם בימינו אנו אנחנו צריכים לזכור שלומדי התורה מעניקים הגנה ומסייעים לנצח במלחמות. צפו בדבריו המלאים.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully