וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב הראשי לישראל למשלחות החילוץ: המשיכו את פעילותכן בשבת הקרובה

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 9.2.2023 / 13:31

לאור המשך עבודות החילוץ של פיקוד העורף ואיחוד הצלה באזורי אסון רעידת האדמה בטורקיה, פרסם הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו הנחיות לקראת שבת קודש המתקרבת: "בית החולים ימשיך לעבוד במתכונתו הרגילה ויתן את כל הסיוע הרפואי לפצועים שזקוקים לכך"

ערב בקהרמאנמרש- אלפים מעבירים את הלילה ברחובות בעקבות רעידת האדמה בטורקיה. 8 בפברואר 2023. יואב איתיאל
חברי המשלחת הישראלית בטורקיה/יואב איתיאל

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו מפרסם היום (חמישי) הנחיות הלכתיות לחברי משלחות החילוץ של פיקוד העורף ואיחוד הצלה שפועלים באזורי אסון רעידת האדמה בטורקיה.

בפתח הנחיות כותב הרב הראשי: "אסון נורא התרחש השבוע במדינת טורקיה. רעידת אדמה קשה פגעה בערים רבות ובניינים רבים קרסו על יושביהם. פעולות החילוץ וההצלה נמשכות כבר מספר ימים".

"מדינת ישראל אף היא נחלצה חושים ונזעקה לסייע באמצעות משלחות של פיקוד העורף ואיחוד הצלה. המשלחות כוללת שני מרכיבים, האחד צוות לאיתור נעדרים ולחילוצם, צוות זה יצא עם ציוד מכני והנדסי. הצוות השני מונה אנשי רפואה וציוד להקמת בית חולים שדה".

לאור המשך עבודות החילוץ לקראת שבת קודש המתקרבת, קובע הגר"ד לאו בהנחייתו לחברי המשלחות:

א. בית החולים ימשיך לעבוד במתכונתו הרגילה ויתן את כל הסיוע הרפואי לפצועים שזקוקים לכך, וכן לאנשי האזור שצריכים סעד רפואי.

ב. בכל מקום בו יש סיכוי כלשהו להציל חיים ולמצוא ניצולים על הצוות ההנדסי להמשיך את פעילותו.

הנחיות הרב הראשי הועברו לרבני הקהילות בטורקיה, למפקד פיקוד העורף אלוף רפי מילא, מנכ"ל איחוד הצלה אלי פולק, ומפקד המשלחת אלוף משנה (במיל') גולן ואך.

דוד ברגר, מוגש מטעם שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully