וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערב יום השואה: בית הכנסת הגדול בברצלונה הושחת

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 18.4.2023 / 10:02

הגר"פ גולדשמידט נשיא 'ועידת רבני אירופה': "ההחלטה חסרת האחריות של ראש עיריית ברצלונה לנתק באופן חד צדדי את היחסים עם ישראל העמידה את הקהילה היהודית בעיר בסכנה ממשית. כל דם שיישפך כתוצאה מבחירה אומללה זו, תהיה על ראשו"

הכתובת על הקיר בבית הכנסת הגדול בברצלונה. הקהילה היהודית בברצלונה,
הכתובת על הקיר בבית הכנסת הגדול בברצלונה/הקהילה היהודית בברצלונה

אתמול, ערב יום השואה (שני), הושחת בית הכנסת הגדול בברצלונה. לפנות בוקר הגיעו אנשים רעולי פנים וריססו את הקירות של בית הכנסת. לצד הונדליזם, השאירו המשחיתים דפים בשפה הקטאלנית שבו הם מאשימים את ישראל ב-'רצח העם הפלסטיני ובביצוע אפרטהייד'. בנוסף טענו במכתב ש- 'ישראל היא מדינה רצחנית שגונבת אדמות והורסת בתים של חפים מפשע'. הם טענו גם 'שהאליטות הקטלניות הם אלו שתומכות בישראל'.

הגרפ גולדשמידט עם רבה של ברצלונה הרב דניאל אשכנזי. מייקל גונזלס,
הגרפ גולדשמידט עם רבה של ברצלונה הרב דניאל אשכנזי/מייקל גונזלס

כזכור, בחודש פברואר האחרון כינסה ראש עיריית ברצלונה אדה קולאו-בייאנו , מסיבת עיתונאים עם נציגים פרו פלסטינים שבמהלכה הגיעה הכרזה מוחצת לפיה בירת קטלוניה תנתק את הקשרים עם מדינת ישראל בשל מדיניות האפרטהייד כלפי הפלסטינים.

המכתב שהשאירו הפורעים. הקהילה היהודית בברצלונה,
המכתב שהשאירו הפורעים/הקהילה היהודית בברצלונה
הגרפ גולדשמידט בביקור בגן הילדים של הקהילה היהודית בברצלונה. אימוג',
הגרפ גולדשמידט בביקור בגן הילדים של הקהילה היהודית בברצלונה/אימוג'

נשיא ועידת רבני אירופה, הרב פנחס גולדשמידט הגיב למעשה הונדליזם והזהיר: "גורלה של הקהילה היהודית בברצלונה מושפע מהנעשה בישראל. אירועי הלילה מהווים המשך ישיר להחלטת עיריית ברצלונה לנתק את היחסים עם ישראל ולהאשים אותם באפרטהייד ורצח העם הפלסטיני".

עוד הוסיף הרב גולדשמידט: "ההחלטה חסרת האחריות של ראש עיריית ברצלונה קולאו-בייאנו, לנתק באופן חד צדדי את היחסים עם מדינת ישראל , העמידה את הקהילה היהודית בעיר בסכנה ממשית. כל מקרה של ונדליזם וכל דם שיישפך כתוצאה מבחירה אומללה זו, תהיה על ראשה".

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully