וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיר האחדות: לא רוצים שנאה במדינה

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

14.8.2023 / 11:55

האומן והיוצר שרולי ברונכר שחרר סינגל חדש, יחד עם חבריו אלעזר אמסלם והראפר חן נאמן ("גריימן"). צפו בקליפ

ימים של קיטוב, מחאות ואי שקט ברחובות - מניבים יצירה אישית בועטת ממקום של כאב. התגובה לאירועים לובשת מילים ומוזיקה: האומן והיוצר שרולי ברונכר משחרר סינגל חדש, בו הוא מארח את חבריו אלעזר אמסלם והראפר חן נאמן ("גריימן") ל"הפגנה" - שיר שנכתב מתוך שיח פוליטי שהגיע לפסים אישיים" אומר שרולי. "חייבים ללמוד לעשות הפרדה בין הפוליטיקה לחיים האישיים, זה בסדר שיש חילוקי דעות ושוני, אבל זאת לא סיבה לשנוא אדם ברמה אישית כל כך....".

המוטיב הראשי בשיר נלקח מפזמון שכולנו זוכרים מהילדות שלנו, כמעט כל ילד קראו את הקריאות הקצובות "הפגנה, לא חשוב על מה...". ברונכר שינה ועדכן מעט את המילים: "הפגנה לא חשוב על מה, לא רוצים שנאה במדינה" . האני מאמין שלו גורס שחשוב לנהל שיח פוליטי מכבד ללא שנאה, כי בסוף כולנו אחים, משפחה אחת - וצריכים להיות יחד.

"כאומן, אני חושב שאנחנו צריכים לקחת נושאים חשובים ולדבר עליהם. כל מה שצריך להשקיע כדי שיהיה אפשר לחיות כאן, זאת דקה לעצור ולחשוב על מה שקורה כאן במדינה שלנו, כאומן חשוב לי לבטא את המחשבות והחרדות באמצעות השירה".

ויש שורה שמלכדת לתוכה את כל העניין שבשיר: "כמעט הכל שרפנו, כי לא ידענו איך להכיל ולמחול" שרולי חושב שזה המשפט שהכי מתאר את המצב שלנו כעם.

מילים: שרולי ברונכר וחן נאמן | לחן, עיבוד והפקה מוזיקלית: שרולי ברונכר.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully