וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האדמו"ר מבעלזא: "להרבות אהבה ואחווה בישראל"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

11.10.2023 / 17:59

חרבות ברזל - עם ישראל כולו מתאחד בתפילה להצלחת חיילי צה"ל: האדמו"ר מבעלזא יחד עם חברי בד"צ "מחזיקי הדת" פרסם קריאה לקיום של יום תפילה באמירת סליחות ומזמורי תהילים להצלחת חיילי צה"ל העומדים בחזית ולהצלת השבויים המוחזקים בעזה

שירת התקווה ממרפסות הבתים. 10 באוקטובר 2023. ראובן קסטרו
שירת התקווה ממרפסות הבתים. 10 באוקטובר 2023/ראובן קסטרו

במכתב האדמו"ר והבד"צ נכתב: "אסון קשה פקד את תושבי ארצנו הקדושה כי שונאי ישראל נשאו ראש ובעיצומו של זמן שמחתנו התנפלו על ישובים רבים ורצחו ופצעו אנושות אנשים נשים וטף זקנים עם נערים ללא רחם ורבים נלקחו בשבי האויב האכזרי.

עוד נכתב כי "על כן עלינו להתעורר בתשובה ותפלה וצדקה להעביר את רוע הגזרה ויחוס וירחם אבינו שבשמים על בניו וצאן מרעיתו ויפיל חתתו על כל אויבי עמו שלא יוכלו להפק זממם וישבור זרועם וישיב להם גמולם בראשם ויאמר למלאך המשחית הרף וישלח מהרה רפואה שלמה לכל הפצועים והחולים של אחינו בני ישראל וכל השבויים יחזרו לביתם בשלום במהרה".

חברי הביד"צ קראו לקיים יום תפילה להצלחת חיילי צה"ל: "לאור האמור קוראים אנו לכל אנשי שלומנו להרבות בתפלה לפני שוכן מרומים, ובכל בתי מדרש דחסידי בעלזא יאמרו בצבור אחר תפלת שחרית מזמורי התהלים של אותו יום כפי החלוקה לימי החודש עם מזמור פ"ג ומזמור מ"ו ותפלת אחינו כל בית ישראל וכו'.

"ובעזה"י ביום שלישי כ"ה תשרי יתאספו בכל בתי המדרש ליום תפלה כללי שעה לפני תפלת מנחה לומר תהלים בצבור ספר רביעי וספר חמישי ופזמון "ישראל נושע בה' תשועת עולמים" ופזמון "ה' ה' קל רחום וחנון" ו"שמע קולנו" ו"אבינו מלכנו", ותפלת מנחה", נכתב.

בנוסף, קרא האדמו"ר להתחזק באהבת הבריות ובלימוד התורה: "כמו כן על כל אחד ואחד להתחזק בלימוד התורה בקביעות ולעורר את כל בני ביתו לתקון המעשים ולחזק את גדרי הצניעות והקדושה וחינוך הילדים ליראת שמים ומדות טובות, וגם לרבות להתחזק ביותר בענינים שבין אדם לחבירו להרבות אהבה ואחוה ושלום ורעות בישראל ולגמול חסד איש לרעהו.

"ובזכות זה נזכה לעורר עלינו רחמי שמים ולהנצל מכל צרה וצוקה ותשקוט הארץ, והשי"ת יפרוס שלומו עלינו ועל כל עמו בית ישראל וישלח לנו משיח צדקנו לגאלנו מתוך רחמים וחסדים ונחת במהרה בימינו אמן", נכתב לסיום.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully