וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבני אירופה מגנים את ניסיון ההצתה בבית הכנסת בברלין

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

18.10.2023 / 17:59

ועידת רבני אירופה הצטרפה להנהלת הוועד הרבני האורתודוקסי של גרמניה וגינתה את ניסיון ההצתה של המרכז הקהילתי היהודי ב-ברוננשטראסה, בברלין: "מפחיד לחשוב באיזו מידה התבסס הנרטיב הכוזב של המזרח התיכון"

ועידת רבני אירופה. ועידת רבני אירופה,
ועידת רבני אירופה/ועידת רבני אירופה

מלחמת חרבות ברזל. עלייה באירועים אנטישמיים ברחבי אירופה, בעקבות המצב הביטחוני בישראל. הבוקר נזרקו בקבוקי תבערה לבית הכנסת 'קהל עדת ישראל' בברלין.

בתגובה לכך, ועידת רבני אירופה (CER) מצטרפת להנהלת הוועד הרבני האורתודוקסי של גרמניה (ORD) ומגנה את ניסיון ההצתה של המרכז הקהילתי היהודי ב-ברוננשטראסה, בברלין.

בתגובה שפורסמה נכתב כי "אנו צופים בחרדה גדולה על האופן שבו הסכסוך במזרח התיכון זולג גם אל רחובות גרמניה. אלו שתוקפים בעת הזו מוסדות יהודיים, כפי שהתרחש אמש בברלין, ואת הקהילה היהודית שחיה כאן, ממניעים של הזדהות וסולידריות כוזבת עם המאבק הפלסטיני, הרחוק מלהיות שוחר שלום, אינם מבינים דבר וחצי דבר והופכים עצמם ל'עובדים' בשירותו של ארגון הטרור חמאס. חמאס, שמקריב ללא רחם אוכלוסייה אזרחית, על מזבח מטרות הטרור שלו, ושכוח שלטונו נובע למעשה מהיותו זרוע של איראן, הוא איום לשלום העולם כולו, ומאיים גם על ביטחונה הפנימי של גרמניה".

ועידת רבני אירופה. ועידת רבני אירופה,
ועידת רבני אירופה/ועידת רבני אירופה

עוד נכתב בתגובת הארגונים היהודים באירופה: "מפחיד לחשוב באיזו מידה התבסס הנרטיב הכוזב של המזרח התיכון, לא רק בקרב מוסלמים בגרמניה ובאירופה, אלא גם בקרב חוגים שמאלניים, ימניים ואפילו אינטלקטואליים, באופן שממשיך ומלבה את מדורת האנטישמיות ואת שנאת ישראל במדינה זו, ולפיכך מהווה קרקע פורייה לניסיונות לסכן את חייהם של היהודים כאן.

"רצוי שאנשים במדינה זו ייבחנו את יחסם כלפי פלסטין, עזה והפוליטיקה שלהן, ושל המעצמות שבשמן הן פועלות, כמו למשל, איראן, על פי אמות מידה ברורות יותר, במקום לאפשר לעצמם להיות כלי שמקדם פלגנות, שנאה וטרור. ברור שמערכת מקבילה של תומכים וחברים בארגוני טרור איסלמיסטים, בין שמדובר בחמאס, חיזבאללה או דאעש (ISIS), השתקעה בגרמניה, וכעת אנשים אלו מנצלים ללא בושה את היותם אורחים בגרמניה, באופן שלא רק מסכן את הביטחון הלאומי ואת חייהם של יהודים החיים כאן, אלא גם מהווה הפרה בוטה של זכותם להמשיך להתגורר במדינה זו".

הרבנים דורשים ממשלות אירופה לפעול באפס סובלנות מול גל האנטישמיות: "אנו מצפים מגרמניה ומממשלות המדינות החברות באיחוד האירופי להפעיל מדיניות של אפס סובלנות כלפי אירועים מעין אלה ברחובותינו, להגביר את אמצעי ההגנה והביטחון לאור המצב, ולהסיק את המסקנות המתבקשות. זה כולל שימוש בכל האפשרויות הריבוניות העומדות לרשות המדינה להעמדה לדין פלילי ובדיקת זהותם של תומכי חמאס ועושי דברם, שלעתים קרובות הם בעלי מעמד תושב בלבד, ולפיכך אפשר לגרשם מגרמניה ללא דיחוי. אם התקפות אלה לא ייענו בנחישות וכוח מוחלט, אנו יכולים לצפות כי הן תזלוגנה גם לכלל אוכלוסיית גרמניה, באותה האופן שבו החלו התקפות דעאש בצרפת נגד יהודים, ולאחר מכן המשיכו גם נגד כלל האוכלוסייה. ואנו נושאים תפילה אל היושב במרומים שים שלום טובה וברכה עלינו ועל כל ישראל עמך".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully