וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבני אירופה לשרי הפנים: "חיי היהודים בסכנה"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

1.11.2023 / 17:59

גל אנטישמי: במכתב בהול בחתימת 40 הרבנים הראשיים ביבשת לשרי הפנים במדינות האיחוד האירופי, דורשים הרבנים • נשיא ועידת רבני אירופה הגר"פ גולדשמידט: "חיי היהודים בסכנה. הגבירו את האבטחה סביב הקהילות היהודיות. תוקיעו ותענישו כל אדם וארגון התומכים בפשעים הנתעבי

הרבנים בכינוס הוועדה המתמדת במינכן. אלי איטקין,
הרבנים בכינוס הוועדה המתמדת במינכן/אלי איטקין

מאז הטבח שביצע החמאס בפרעות שמחת תורה, חלה עלייה עצומה בניסיונות להתקפות טרור ופשעים אנטישמיים כנגד היהודים ברחבי אירופה. 'ועידת רבני אירופה' שלחה מכתב בהול לשרי הפנים של מדינות האיחוד האירופי עם מסר ברור: "חיי היהודים באירופה בסכנה. השמירה על ביטחונם נמצאת בידיים שלכם". המכתב לווה בחתימת 40 הרבנים הראשיים של מדינות האיחוד האירופי.

הרבנים בכינוס הוועדה המתמדת במינכן. אלי איטקין,
הרבנים בכינוס הוועדה המתמדת במינכן/אלי איטקין

במכתב מסבירים הרבנים כי: "יהודי אירופה חזרו להיות שוב המטרה העיקרית לפשעי שנאה ולמתקפות טרור. בשבועיים האחרונים נאלצו הקהילות היהודיות ברחבי האיחוד האירופי להתמודד עם איומים על חייהן, התקפות על בתי כנסת, עסקים ואף ניסיונות לרצח. זוהי תזכורת כואבת לשעות האפלות ביותר בתולדות יבשת אירופה".

הרבנים מביעים את חרדתם: "באירופה של היום, יהודים לא צריכים לחשוש מלשלוח את ילדיהם לבית הספר או לחבוש כיפה בפומבי. אנו דורשים ממכם לטפל במלוא חומרת הדין בכל התבטאות או מתקפה על רקע אנטישמי . עליכם להבטיח את ביטחונם של הקהילות היהודיות ומוסדותיהם ולהוקיע כל אדם או ארגון המעלל את הפשעים הנתעבים של חמאס. אסור שאלו ימצאו בית באיחוד האירופי".

"תפעלו לפירוק ארגונים התומכים בטרור ואל תעניקו אזרחות לאדם המביע בהם תמיכה פומבית בפשעי חמאס. תפקידנו כועידת רבני אירופה הוא להבטיח את שלומם וזכויותיהם של יהודי אירופה. תפקידיכם הוא לדאוג שהחיים היהודיים באירופה ימשיכו לשגשג, לצד הגנה על הערכים האירופיים של שלום, חופש ודמוקרטיה - חיי היהודים בסכנה. הגבירו את האבטחה סביב הקהילות היהודיות. תוקיעו ותענישו כל אדם וארגון התומכים בפשעים הנתעבים של חמאס".

הרבנים בכינוס הוועדה המתמדת במינכן. אלי איטקין,
הרבנים בכינוס הוועדה המתמדת במינכן/אלי איטקין

בבתי הכנסת ובתי המדרש ברחבי אירופה נמשכים כל העת התפילות למען יושבי הארץ לרפואת הפצועים ולישועת ה' במלחמה נגד החמאס.

כזכור, עם פרוץ המלחמה שיגרו נשיא הועידה הגאון רבי פנחס גולדשמידט, יו"ר הועדה המתמדת ואב"ד לונדון הגאון רבי מנחם געללי והמנהל הרבני הגאון רבי משה לבל מכתב נרגש לראשי מאות הקהילות ברחבי אירופה: "לזעוק ולקרוע שערי שמים, לייסד שיעורי תורה חדשים בקהילות ולפתוח את הלב והכיס ביד רחבה ובנפש חפצה".

הרבנים בכינוס הוועדה המתמדת במינכן. אלי איטקין,
הרבנים בכינוס הוועדה המתמדת במינכן/אלי איטקין

במכתב ששיגרו כתבו הרבנים; "ליבנו עם אחינו היושבים בארץ הקודש במדינת ישראל, הנתונים בצרה ובמצוק מול מתקפת רשע וזדון של אויבים רעים ואכזריים, אנשי דמים ומרמה, שאיבדו צלם אנוש ושמו כל מאודם וחפצם לשפוך דם אחינו בני ישראל ורצחו באכזריות מאות רבות מאחינו בני ישראל, ורבים וטובים נפצעו קשות ואנושות ונאבקים על חייהם. ועוד הוסיפו חטא על פשע, ולקחו בשבי בהתעללות נוראה טף ונשים, קשישים וחיילים.

"איך נוכל להחריש בעת הזאת? אנו נקראים לזעוק ולקרוע שערי שמים בתפילות ותחנונים לאבינו שבשמים ולהוסיף חיזוק בשיעורי תורה וריבוי כבוד שמים, שוודאי יצטרפו לזכויות הנצרכות מאוד בשעה קשה זו ליושבי הארץ וחייליה, הנלחמים כעת במסירות נפש, בעוז ובגבורה עילאית כדי להגן על יושבי הארץ הקדושה.

"אנו קוראים בזאת לרבני הקהילות ולכל יהודי אירופה להתכנס בבתי הכנסיות ולומר אחר כל תפילה ותפילה פרקי תהילים: צ"א קכ"א ק"ל. כמו כן, מתבקשים הרבנים לייסד שיעורי תורה חדשים בקהילותיהם גם בעזרת הועידה".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully