וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המקובל ממאה שערים בירך והמחלה נעלמה

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

5.12.2023 / 17:59

"על הניסים": לקראת חנוכה, שחרר האומן והיוצר ארי פרייזר סינגל חדש, שנכתב בהשראת זאב אביו. האזינו

האומן והיוצר ארי פרייזר משחרר סינגל חדש לקראת חנוכה, "על הניסים". השיר שנכתב בהשראת זאב אביו, המילים מהמקורות והלחן של פרייזר.

"את הלחן כתבתי לפני הרבה שנים", מספר פרייזר לוואלה! יהדות, "אחרי שאבא שלי החלים לחלוטין באופן ניסי מהמחלה הארורה. בשלב מתקדם מאד, אבא שלי הלך לרב גמליאל רבינוביץ, מקובל ממאה שערים שאמר לו 'אני כהן, אני מברך שאתה תחלים והקב"ה מקיים ברכה של כוהנים'...".

"רגע לפני שהתייאשנו, כי ניסינו כל כך הרבה טיפולים, עם הברכה הזאת הוא יצא לטיפול האחרון, וזה הצליח ב"ה. כשהוא החלים, הודינו להשם וכל המשפחה התרגשה, ישבתי עם הגיטרה והלחן פשוט יצא והתלבש על המילים. אני חש שהלחן בהחלט מעצים את הרגש, ומחבר את השומעים למהות הנס וההודיה לבורא. כל נס, בכל אדם פרטי באשר הוא", סיפר.

עיתוי הוצאת שיר הניסים, כמעט מתבקש כעת, ערב חנוכה, למרות שכאמור הוא לא נכתב לתאריך מסוים. "בזמן שאנחנו זקוקים לכל כך הרבה ניסים, יש משהו אחד שאסור לנו לשכוח: כדי לחוש את הנס צריך רגע לעצור ולשיר הודיה להקב"ה. כשמתרכזים בנס, רואים אותו", הסביר פרייזר.

את ההפקה והעיבוד המוזיקלי הכינו פרייזר וצמד חבריו, שכבר שיתפו איתו פעולה בעבר - רן אביב ותומר עג'מי שעטפו את השיר במלבוש אתני עסיסי.

מילים: מקורות. לחן: ארי פרייזר. עיבוד והפקה מוזיקלית: רן אביב ותומר עג'מי.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully