וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נותי ליברמן בסינגל חדש: "נכתב אחרי הפיגוע"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

10.12.2023 / 17:59

עם הקשר מדויק למצב: כוכב הזמר משחרר את "שדה עקרב" - אותו כתב והלחין ביום הפיגוע בנאות אפקה: "תוך 11 דקות הכאב נכתב"

כוכב הזמר נותי ליברמן משחרר סינגל חדש בשם "שדה עקרב", אותו כתב והלחין ביום הפיגוע בנאות אפקה, וכעת הוא משוחרר עם הקשר מדויק למצב. הלחן והמילים של נותי, העיבוד וההפקה המוזיקלית של יענקי כהן.

ליברמן הסביר בשיחה עם וואלה! יהדות כי "מהיום שנולדתי גדלתי בפחד מפיגועים, זה ליווה אותי תמיד. את "שדה עקרב" התיישבתי לכתוב ביום ה4 ביולי עת התרחש הפיגוע בשכונת נאות אפקה בתל אביב, בו מחבל ביצע פיגוע משולב, ואני כבר שומע עדכונים מפה ומשם, שיתפתי את החברים בפחד ובחרדה שלי, ואחד מהחברים אמר לי, נותי, למה שלא תכתוב שיר על המצב? אז התיישבתי לכתוב...".

נותי מוסיף ומספר: "תוך 11 דקות הכאב נכתב, והולחן מספר ימים לאחר מכן. לאחר ה7 באוקטובר השיר שישב במגירה לקראת האלבום שכל כך רצינו להוציא בראשון לראשון הקרוב, קיבל משמעות חדשה ושונה, אז הוספתי את השורה 'עוד חטיפה'".

ובמשפט אחד לסכם את השיר: כתבתי את השיר לדור שלי שיודע שיש לו עוד דרך אחת שונה מכל העולם בו אפשר לאבד חיים, ולא משיבה טובה אלא מסיבות טרגיות, וזה להירצח מהסיבה היחידה שאתה יהודי".

"שדה עקרב" זה גם שיר עם מלא תקווה, כי אם אני יודע מי המנהל פה אני יודע גם למי לפנות כשצריך. ולמה עקרב? המשפט הזה הוא יושב על המשל המוכר על הצפרדע שפנה אליו עקרב בבקשה להעבירו את הנהר והצפרדע ביקש מהעקרב שיבטיח לו שלא יעקוץ אותו, והעקרב הבטיח אך באמצע הנהר העקרב נתן עקיצה לצפרדע ולשאלת הצפרדע למה אתה עוקץ הרי הבטחת לי שלא תעקוץ אותי, העקרב ענה לו מה אני יכול לעשות זה הטבע שלי, אותו דבר אנחנו זה הטבע שלנו לפנות למנהל.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully