וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב הראשי: "חובה להגביר את סדרי הלימוד בבין הזמנים"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

28.3.2024 / 17:59

לקראת סיום זמן חורף ותחילת ימי בין הזמנים בהיכלי הישיבות והכוללים רחבי הארץ, פרסם הגאון רבי דוד לאו איגרת מיוחדת לבני הישיבות ולאברכי הכוללים

הרב הראשי לישראל דוד לאו. רויטרס
הרב הראשי לישראל דוד לאו/רויטרס

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו מפרסם איגרת מיוחדת לבני הישיבות ולאברכי הכוללים לקראת סיום זמן חורף ותחילת ימי בין הזמנים בהיכלי הישיבות והכוללים רחבי הארץ.

בפתח מכתבו כותב הרב הראשי: "על עם ישראל עוברת תקופה קשה. מלחמה עקובה מדם מתנהלת בדרום הארץ ובצפונה ולדאבון הלב רבים חללים הפילה. רבים מאחינו מחרפים נפשם ובמסירות עצומה עומדים על משמר ארצנו ועל הגנת אזרחי המדינה".

עוד כותב הרב הראשי במכתבו לבני הישיבות: "עולם התורה עומד בימים אלו בראש סדר היום הציבורי. רבים מלבים ומגרים את ידי האיבה השנאה והקיטוב. מציאות זו מחייבת את כולם, על כל אחד לעשות את חשבון הנפש שלו כיצד הוא יכול בתפקידו למלא את חובותיו. "תורה מגנא ומצלא" אינה רק סיסמא אלא היא דרך חיים שאינה תלויה בתאריך מסוים".

הרב הראשי קורא לבני הישיבות במכתבו: "בימים אלו עומד להסתיים "זמן חורף" והישיבות והכוללים יוצאים לימי "בין הזמנים". דוקא בימים אלו לאור המצב, יש חובה להגביר ולחזק את סדרי לימוד התורה. "בין הזמנים" אינם ימי פגרה, גם בתקופה זו עלינו לקבוע סדרי לימוד קבועים, להוסיף אור תורה וזכויות לעם ישראל כולו ולזכות הלוחמים העומדים במערכה הקשה".

"עלינו להסיח דעת מכל המריבות והתגרות, לשרש את השנאה ואת המפריד בינינו. יש לחפש את המאחד וללכד את השורות. על בני התורה מוטלת אחריות רבה לחיזוק התורה ולהגדלת כבוד שמים וזאת השעה לכוון לדרך האמת והשלום", כתב הרב הראשי.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully