וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרבנים הראשיים: "אסור לעלות השנה להר מירון בל"ג בעומר"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

16.5.2024 / 17:59

לקראת ל"ג בעומר, הרבנים הראשיים לישראל יצאו היום (ה') בקריאה משותפת לשמוע להנחיות כוחות הביטחון ולא לעלות השנה להר מירון וכן בקריאה להדלקת המדורות השנה ביום א'

הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון יצחק יוסף,  דוד לאו יחד עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מכרו את החמץ של מדינת ישראל לחוסיין ג׳אבר, תושב אבו גוש, 21 באפריל 2024. שלומי אמסלם, לשכת העיתונות הממשלתית
הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון יצחק יוסף, דוד לאו יחד עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מכרו את החמץ של מדינת ישראל לחוסיין ג׳אבר, תושב אבו גוש, 21 באפריל 2024/לשכת העיתונות הממשלתית, שלומי אמסלם

הרב הראשי לישראל הראש"ל הרב יצחק יוסף והרב הראשי לישראל הרב דוד לאו פרסמו היום (ה) קול קורא להיזהר בעת הדלקת מדורות ל"ג בעומר ולציית להוראות כוחות הכיבוי וההצלה.

בראשית מכתבם כתבו הרבנים: "ידוע ומפורסם לכל גודל מעלת היום הקדוש ל"ג בעומר, לפי המסורת ביום זה נמסרו סודות תורתנו ע"י התנא האלקי רבי שמעון בר יוחאי זיע"א. ובו ביום עלתה נשמתו הגדולה בסערה ליוצרה. ולכן נהגו להדליק מדורות לכבוד נשמתו, ובפרט במקום גניזת ארון האלוקים באתרא קדישא מירון יע"א".

עוד כתבו במכתבם כי "בימים אלו מתנהלת מערכה קשה בצפון הארץ ובדרומה, שלצערנו גובה מחירים כבדים מאוד, ואנו ממשיכים להעתיר בתפילה ותחינה לשמירה והגנה על כל יושבי עם ישראל. ולאור המצב הביטחוני ומפני הסכנה הכרוכה בכך, הוחלט ע"י גורמי הביטחון שאין לקיים השנה את ההילולה במירון".

הרבנים ביקשו שלא להגיע השנה למירון,"אנו קוראים בזאת לאחינו בית ישראל בכל מקום שהם, חמירא סכנתא מאיסורא, יש לקיים ציווי התורה "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" וחובה גמורה לשמוע להנחיות כוחות הביטחון ולא לעלות השנה להר מירון בל"ג בעומר. כמו כן, בכל מקום בו יש חשש סכנה יש לשמוע להוראות כוחות הביטחון ולקיים הדלקה אך ורק במקום בטוח".

המכתב של הרבנים הראשיים. יח"צ,
הרב יצחק יוסף/יח"צ

בנוסף מדגישים הרבנים הראשים לישראל על כך שמכיוון של"ג בעומר חל במוצאי שבת יש להעביר את הדלקת המדורות ליום א' "בנוסף, הננו לחזור ולהתריע את שהודענו בעבר, מאחר והשנה יחול יום ל"ג לעומר ביום ראשון בשבוע. הניסיון משנים קודמות הוכיח, שכאשר חל ליל ל"ג לעומר במוצאי שבת, נגרם לצערנו לעתים רבות חילול שבת גדול, הן במתכוון והן שלא במתכוון. אנו פונים לציבור להזהר ולהזהיר גדולים על הקטנים שלא יבואו חלילה לידי חילול שבת, ועדיף יותר להעביר את הדלקת המדורות ליום א' בשעות אחר הצהריים והערב, והמדליקים במוצאי שבת, לא להתחיל את ההכנות וההדלקה לפני השעה 21:00".

את מכתבם מסיימים הרבנים הראשים לישראל בתפילה להצלחת כוחות הביטחון והחזרת החטופים "זכות התנא האלקי תגן ותמליץ טוב בעד עמנו, בתפילה לימי שלוה והשקט, לשלום חיילי צה"ל וכוחות הביטחון ולהשבת החטופים."

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully