וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השרה הגרמנית: "לעשות כל שביכולתנו כדי להגן על היהודים בגרמניה"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

25.6.2024 / 17:59

בטקס מרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין הוענק הפרס היוקרתי ע"ש הרב משה רוזן לנציב הממשלה הפדרלית הגרמנית למאבק באנטישמיות ד"ר פליקס קליין

הטקס המרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין. Henning Schacht,
הטקס המרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין/Henning Schacht

נציב הממשלה הפדרלית הגרמנית לחיים יהודיים ולמאבק באנטישמיות ד"ר פליקס קליין, זכה אמש (שני) בפרס הרב משה רוזן היוקרתי של 'ועידת רבני אירופה' בטקס הוקרה מרשים שקיימה הועידה בנציגות מדינת נורדריין-וסטפליה בברלין.

במעמד המיוחד השתתפו; שר הפנים הפדרלי הגרמני ננסי פייזר. נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי פנחס גולדשמידט. יו"ר רבני גרמניה סגן נשיא הועידה ורבה של פרנקפורט הרב אביחי אפל. רבה של 'עדת ישראל' ברלין הרה"ג רבי דוד רוברטס. הרב הצבאי הראשי לגרמניה הרב מרדכי באלה רבה של לייפציג ומנכ"ל קרן הועידה וראש מטה הנשיא מר גדי גרוניך. ראשי ארגונים יהודיים, נציגים מממשלת גרמניה ומדינת נורדריין-וסטפליה, משרד החוץ והסגל הדיפלומטי ואישי ציבור.

הטקס המרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין. Henning Schacht,
הטקס המרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין/Henning Schacht
הטקס המרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין. Henning Schacht,
הטקס המרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין/Henning Schacht

שרת הפנים הגרמנית ננסי פייזר אמרה כי: "עלינו לאחד את כל הכוחות בחברה שלנו - שלטון החוק, הפוליטיקה, העסקים והחברה האזרחית - כדי להילחם באנטישמיות ולהגן על החיים היהודיים. ד"ר פליקס קליין הוא מודל לחיקוי כאן: מאז שנכנס לתפקידו ב-2018 הוא מגלם את הנחישות להילחם בשנאת יהודים. הוא גם מגלם את מחויבותה של מדינתנו לחזק את החיים היהודיים ולהפוך אותם לגלויים. אני גאה ש'ועידת רבני אירופה' מכבדת את הישגיו בפרס משה רוזן השנה. זהו פרס ראוי בהחלט לד"ר קליין. יחד עם זאת, זוהי תזכורת לכולנו לעשות כל שביכולתנו כדי להגן על היהודים בגרמניה".

נשיא הועידה הגר"פ גולדשמידט אמר כי: "מעטים האנשים בעמדות כאלה שמצליחים להשמיע את קולם כפי שעשה במשך שנים רבות נציב הממשלה הפדרלית הגרמנית למאבק באנטישמיות, פליקס קליין, שניתח, נתן שמות ונלחם ללא לאות באנטישמיות ובשנאת יהודים על כל צורותיה. פליקס קליין עושה כל שביכולתו למען היהודים בגרמניה ומחוצה לה. אנו אסירי תודה לו ולממשלת גרמניה, המייחסת חשיבות כה מרכזית לעתיד היהדות. זהו אות הערכתנו למחויבותו למאבק באנטישמיות ולחיים היהודיים".

הגר"פ גולדשמידט אמר כי "מעולם לא היה יותר מה לעשות מאשר היום. האנטישמיות, בין אם היא מגיעה מהשמאל הקיצוני, מהימין הקיצוני או מהקיצונים המוסלמים, היא לא הבעיה של היהודים, אלא של החברה כולה. היא מאיימת על כולנו, על אורח החיים, על האחדות ועל הצדק והחירות. עלינו להבטיח בהירות בדיון ואנו זקוקים לעקביות רבה יותר בהגנה על קהילות יהודיות, בחקירה ובהרשעה של מבצעי פשעים, בהגירה, ובהתמודדות עם טרוריסטים כמו חמאס, חיזבאללה, חות'ים, האחים המוסלמים ותומכיהם ואוהדיהם. הכנסת משמרות המהפכה של איראן לרשימת הטרור של האיחוד האירופי היא אפוא צעד חשוב. באותה מידה, לא יכולה להיות התחמקות או רלטיוויזציה בכל הנוגע לאנטישמיות בחינוך. עכשיו הזמן למעשים", אמר הגר"פגולדשמידט.

הפרס שהוענק לד"ר קליין כ'אות הוקרה וכיבוד מחויבותו יוצאת הדופן לקידום החיים היהודיים בגרמניה ומאבקו הנחוש באנטישמיות' נקרא על שמו של הרב הראשי לשעבר של רומניה, שהקריב רבות כדי להגן על קהילתו בשנות השלטון הקומוניסטי. הפרס הוענק בין השאר לנשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי ונציבת האיחוד האירופי למאבק באנטישמיות ועוד.

הטקס המרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין. Henning Schacht,
הטקס המרשים שקיימה "ועידת רבני אירופה" בברלין/Henning Schacht

ד"ר פליקס קליין, נציב גרמניה למאבק באנטישמיות מכהן בתפקיד מאז מאי 2018 עבד בשירות החוץ הגרמני כנציג מיוחד ליחסים עם ארגונים יהודיים וסוגיות אנטישמיות.בתפקידו הנוכחי הוא מוביל בפיתוח אסטרטגיה כוללת למאבק באנטישמיות בגרמניה, והעלה את המודעות לחיים היהודיים בכלל. תמיד התבטא בבירור בעד לא רק זיהוי ברור של הגורמים לאנטישמיות ושנאת ישראל, אלא גם מאבק בהם בצורה יעילה ושיטתית יותר באמצעות הצעות חקיקה מרחיקות לכת ויוזמות חינוכיות.

בדברי תשובה למברכים אמר ד"ר קליין: "אני רוצה להודות מאוד ל'ועידת רבני אירופה' על הכבוד שהוענק לי בפרס הרב משה רוזן. אבל במפורש לא רק בשביל זה. הרב הראשי גולדשמידט והארגון שהוא עומד בראשו פועלים ללא לאות כדי להבטיח שהחיים היהודיים באירופה ימשיכו להתאפשר ואף לפרוח, למרות כל ההתנגדויות. המעבר האחרון של מטה הוועידה מלונדון למינכן הוא הפגנה מרשימה של האמון שלהם בגרמניה. אנחנו יכולים להיות גאים בזה".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully