וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחווה ללומדי התורה: יהודה גרין מפתיע עם אלבום חדש

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

8.7.2024 / 17:59

ממשיך דרכו של הרב שלמה קרליבך שממלא אולמות בארה"ב בדרך קבע שחרר אלבום חדש שמגיע בזמן מצוין

בכל מה שנוגע למורשתו המוזיקלית, יהודה גרין, הוא ללא ספק ממשיך דרכו של הרב שלמה קרליבך. גרין ממלא אולמות בארה"ב עם כל מי שמתגעגע לשירתו של רבי שלמה, ועם השנים רכש מעריצים רבים, גם למוזיקה המקורית שלו.

חמשת האלבומים שהוציא עד כה (נשמת, געגועים, שירת הים, ברכני, נשמל'ה) זכו וזוכים להצלחה גדולה, גרין אורח רצוי באירועי תרבות מוזיקליים בארה"ב ומחוצה לה, ומשמש כחזן בבית הכנסת של הרב שלמה קרליבך, במנהטן ניו יורק. כעת, כמחווה ללומדי התורה הוא משחרר אלבום חדש 'אמר אביי'.

אין תלמיד ישיבה, אין מישהו לומד תורה שלומד גמרא, שלא נתקל במונח 'אמר אביי'. גרין מספר שהרבי הראשון שלו בישיבה, רבי בנימין זאב חשין ממשפחת חשין הידועה של הגאונים, סיפר שסבו אהב לשיר את 'אמר אביי' במנגינה ערבה, "לפי המנגינה אתה כבר יכול להבין, כמה אוהב תורה הוא היה".

את הלחן לשיר הנוכחי כתב שמחה לייבוביץ', "זה היה לי חלום, להגיע למשהו עם השיר הזה, ובסופו של דבר הצלחתי לחבר לזה מנגינה". גרין נותן טיפ: "לשיר את זה נותן חשק ללמוד ואני אומר לעצמי: אם אתה רוצה להגיע לתירוץ על קושיה טובה ולא מצליח, תשיר 'אמר אביי' ותראה שיש לך את הפתרון", הסביר.

האלבום החדש מגיע בזמן מצוין, סיום מסכת בבא מציעא בדף היומי, והתחלת מסכת חדשה.

העבודה על האלבום ארכה שלוש שנים, רוב הלחנים של יהודה גרין. הוא לא מחזיק מעצמו מלחין כמקצוע, "אני לא יושב מול פסנתר ומלחין שיר, הלחנים מגיעים אליי, משמיים, זה פשוט קורה", מוסיף.

לצד שירים בלחניו שכבר נשמעים כמו קרליבך יש באלבום שירים של ר' שלמה קרליבך, עצמו.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully