וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"הירי על תל אביב? בגלל החטאים בעיר"

9.7.2014 / 18:34

הרב אמנון יצחק טוען כי הרקטות ששוגרו לעבר "העיר הכי מסריחה בעולם" הם בגלל החטאים שנעשים בה. בין היתר, ציין הרב כדוגמה את מצעד הגאווה. הרב רון יוסף: "שהרב יעשה תשובה"

צילום: ניב אהרונסון, טל אנגלנדר, שלומי גבאי, שי מכלוף, יותם רונן, גיל ביטר, עיריית נס ציונה, דובר צה"ל, לע"מ, רויטרס; עריכה: גדי וינסטוק; קריינות: אביב אברמוביץ'

הרב אמנון יצחק, המחזיר בתשובה הידוע, טען אמש (שלישי) בשיעורו כי הטילים ששוגרו על ידי החמאס לעבר תל אביב שהיא "העיר הכי מסריחה בעולם", כלשונו – הם בעקבות החטאים שנעשים בה. בין היתר, ציין הרב כדוגמה את ההומואים ומצעד הגאווה והוסיף כי תל אביב היא "העיר הכי מפורסמת בעולם לענייני גאות".

עוד בוואלה! יהדות

הרב הראשי דוד לאו לחיילים: "תזכו להכות את אויבנו"

הרב אליקים לבנון: "גזר דין מוות לרוצחי הנער"

הקיץ הכי לוהט: כשחילונים פוגשים דתיים

קואוצ'ינג יהודי: החידה של החיים: למה אתה תקוע?


הרב יצחק הדגיש כי הוא לא מאחל "לשום יהודי שיפגע" כתוצאה מירי הרקטות מעזה אבל ציין כי החטאים בתל אביב הם אלו שגרמו לירי הרקטות לעברה, "מה שקורה כרגע זה בגלל שאנחנו הקדשנו את הסאה", אמר הרב למשתתפי השיעור "ואז הקדוש ברוך הוא מביא עלינו כל פעם מחדש את אנשי החמאס "ותמלא הארץ חמס".. זאת אומרת עושים עוונות".

הרב אמנון יצחק בחתונת בנו של שלמה בניזרי, נובמבר 2010. עומר מירון
הרב אמנון יצחק בחתונת בנו של שלמה בניזרי, נובמבר 2010/עומר מירון

הוא ציין כי בעקבות המצב הביטחוני בדרום ובאזורים נוספים ברחבי הארץ, "יש פחד מוות מאזעקות. כולם פוחדים, בוכים ובורחים. עונש זה של פחד מוות הוא כמו מוות. זאת אומרת ראויים למוות, רק השם ממיר את זה בפחד מוות".

בהמשך קשר הרב בדבריו את חטיפת הנערים גיל-עד שעאר, נפתלי פרנקל ואיל יפרח למצעד הגאווה שהתקיים לפני מספר שבועות בעיר, "אני רק אזכיר שבאותו יום שהיה מצעד הגאים בתל אביב, תוך שעות ספורות נחטפו ונרצחו שלושת הבחורים". הוא הוסיף כי על "הטילים שמופנים לתל אביב, כבר הודעתי לפני 3 שנים, עיר שמתכחשת לקדוש ברוך הוא ביד רמה ועושה את כל הדברים הנוראים ביותר על פי התורה, ונקראת העיר הכי מסריחה בעולם כי זה העיר הכי מפורסמת בעולם לענייני גאות".

הרב יצחק טען כי הוא חזה את הטילים שייפלו על תל אביב בהרצאות שמסר לפני שלוש שנים, "זה לא פשוט. זה יתאחר שלוש שנים. הקדוש ברוך הוא חיכה וחיכה וחיכה", הוא הסביר. בסביבת יצחק הדגישו כי דבריו לא יוחסו רק להומואים או "לענייני הגאות", כלשונם והטילים ששוגרו לכיוון תל אביב הם בגלל החטאים, "באופן כללי ולא דווקא". לדבריהם, "בעיר תל אביב גם מחללים שבת ויש תחבורה ציבורית שפועלת בשבת והבעיה הכללית היא המרי בקדוש ברוך הוא שגורם לכך".

היום השני למבצע: אזעקות ויירוטים בגוש דן. טל אנגלנדר
תופסים מחסה בתל אביב/טל אנגלנדר
תושבי תל אביב מסתתרים בזמן אזעקה בעת שיגור רקטות לעבר העיר – 9 ביולי 2014. רויטרס
אזעקה בנתיבי איילון/רויטרס

על אף כך, היו שגינו את דברי הרב יצחק, "הבוקר התעוררנו להתקפות טילים על חצי מדינה ולצערנו גם לאמירה האומללה הזאת", אמר הרב רון יוסף מארגון הו"ד של ההומואים הדתיים, "בשעה זו שבה חיילי צה"ל ומפקדיו, ביניהם להט"בים, היה מן הראוי שלא ייעשה מצדו חילול ה' שכזה. אנו קוראים לרב יצחק לחזור בו מדבריו ולעשות תשובה. והוא רחום יכפר".

מעמותת "כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים" נמסר בתגובה לדברי הרב אמנון יצחק כי דווקא מרב בישראל אנו מצפים לדיוק בעובדות. החטיפה והרצח אירעו ערב מצעד הגאווה, ולא כמו שטען הרב. כמו כן, בפועל אף טיל לא נפל בתל אביב, אלא דווקא בערים הסמוכות לה, ערים שגם הרב יצחק עצמו לא יגדיר הכי מפורסמות לענייני גאות" ובטח שלא "מסריחות" – התבטאות שאין מקומה בכל מקרה.

3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully