וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב הראשי לרבני הקהילות בעולם: "חייבים להתחסן"

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

16.12.2020 / 16:30

במסגרת מסע חיזוק מיוחד שמקיים הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, עם קהילות יהודיות ברחבי העולם, הוא שוחח במשך כשעתיים בנושאים הילכתיים עם רבנים מצרפת והפציר בהם לעודד את ההתחסנות נגד נגיף הקורונה

לרגל ימי החנוכה ובעקבות המשך התפשטות מגיפת הקורונה ברחבי העולם, מקיים הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו מסע חיזוק מיוחד בקהילות היהודיות ברחבי העולם, באמצעות מפגשים וירטואלים עם כלל הרבנים הראשיים ורבני הקהילות בעולם.

מסע החיזוק הוירטואלי של הרב הראשי החל במפגש עם רבני הקהילות ודיינים בעיר וינה שבאוסטריה, במהלכו הוא מסר דברי חיזוק לרבני הקהילות והדיינים והתקיים שו"ת הלכתי של רבני הקהילות בנושאים שונים.

אתמול (שלישי) התקיים מפגש מיוחד ורב שיח הלכתי של הרב לאו עם רבני הקהילות והדיינים בצרפת. במפגש נשאו דברי ברכה הרב חיים קורסיא הרב הראשי לצרפת, הרב יחיא טובול ראב"ד ליאון, הרב ראובן אוחנה, הרב הראשי למרסיי, הרב מיכאל שמרלא ראב"ד שטרסבורג והרב יעקב חביב דיין בבי"ד צרפת.

רבני קהילות בעולם. שובה ישראל,
המפגש הווירטואלי בין הרב הראשי לרבני הקהילות מהעולם/שובה ישראל

במפגש שהתקיים באווירת אחדות מיוחדת השתתפו רבנים מכלל הקהילות ודיינים מבתי הדין השונים, בית דין של הקונסיסטואר, בית דין הרב רוטנברג, בית דין איחוד הרבנים, איגוד הרבנים החרדים ורבני חב''ד.

במהלך המפגש שארך כשעתיים רצופות, בסיועו של ארגון "תורה-בוקס", העלו רבני הקהילות שאלות הלכתיות בפני הרב הראשי, וכן הכרעות שונות הנוגעות לנושא חובת החיסונים, והתמודדויות נוספות הנגרמות בתקופת מגיפת הקורונה.

הרב הראשי אמר לרבני הקהילות כי חייבים להתחסן. ושעל כל הרבנים לפעול בעניין בקהילותיהם ולהסביר את חשיבות החיסון. בדבריו באר הרב הראשי כי "ודאי סכנה מוציא מדי ספק סיכון שבחיסון".

מסע החיזוק המיוחד של הרב הראשי שהחל באוסטריה ובצרפת, ימשך בשבוע הבא במפגש מיוחד עם רבני הקהילות והדיינים במדינות אוסטרליה ופנמה, כשבהמשך צפויים להתקיים מפגשים נוספים בארצות הברית, ארגנטינה וקנדה.

חנוכה בצל הקורונה: חנוכיות ענק, בניינים מקושטים, ושיירות אור

היינו כחולמים: משלחת מהאמירויות ומבחריין הדליקו חנוכייה בכותל

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully