וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צפו במתנה לחג החנוכה: גדולי הפייטנים בהופעה מלאה

חיים רביבו, בשיתוף שובה ישראל

17.12.2020 / 11:33

אתם מוזמנים להתענג על קונצרט אנדלוסי ייחודי שהתקיים השבוע בירושלים, בהשתתפות גדולי הפייטנים: משה לוק, בנימין בוזגלו, שמעון סיבוני, אמיל זריהן ועוד. מופע הצדעה מיוחד למוזיקה האנדלוסית לרגל חג החנוכה, בהפקת רדיו קול ברמה וביוזמה ובמימון של עיריית ירושלים

תזמורת אנדלוסאלם האירה את עיר הבירה במופע השקה והצדעה למוזיקה האנדלוסית, כשהיא מארחת את גדולי הפייטנים משה לוק בנימין בוזגלו וליאור אלמליח.

תזמורת "אנדלוסאלם" מורכבת מהרכב אנדלוסי בן תריסר נגנים, מהמובילים בתחום, בניהולו של מרדכי עזרן. הניהול האומנותי של התזמורת מופקד בידיו האמונות של הפייטן משה לוק.

המופע התקיים ביוזמת מ"מ וסגן ראש עיריית ירושלים, הרב צביקה כהן, שבתפקידו כמנהל מורשת מן המזרח פועל רבות להאדרת מורשת המזרח, וראש העיר ירושלים, חובב השירה והפיוט מר משה ליאון, שלבו פתוח לכל מה שקשור לתחום של מסורת והתרבות מן המזרח ונושא את דגלה בגאון.

ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון אמר: "שמחת החנוכה היא שמחת הפיוט והזמר, שליוו את עם ישראל במשך מאות בשנים. זכינו השנה שקול הפיוט נשמע בירושלים ואור המזרח האיר בה את חג החנוכה".

מ"מ וסגן ראש עיריית ירושלים הרב צביקה כהן הוסיף: "המורשת שלנו, מורשת המזרח, פנים רבות לה בתורה, בהלכה, באגדה ובפיוט. שפת הפיוט היא שפה ייחודית, של שבח והודאה ותפילה. זכתה ירושלים לאור חנוכה ייחודי, של פיוט ושמחה בהצדעה למוזיקה האנדלוסית מלאת החן היהודי".

הגיורת ריגשה את הרשת: "מקיימת בפעם הראשונה את מצוות הדלקת נר חנוכה"

לא צריך הכנה מראש: איך אפשר להפוך לעשיר בן רגע ולהתמודד עם זה בהצלחה? הרב פינטו מסביר

חיים רביבו, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • חנוכה
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully